• اسودی اعلام کرد:

   رتبه ششم استان سمنان در استخراج مواد معدنی در کشور

   رتبه ششم استان سمنان در استخراج مواد معدنی در کشور

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: بیش از ۴۲ نوع ماده معدنی از معادن سمنان استخراج می‌شود که این استان از لحاظ استخراج مواد معدنی رتبه ششم و در شاخص تعداد معادن رتبه پنجم کشور را دارد.

   به گزارش شاتا، بهروز اسودی در پانزدهمین جلسه شورای معادن استان با اعلام این خبر گفت: ۴۰ درصد گچ، ۶۰ درصد نمک، ۹۵ درصد سلستین، ۹۵ درصد زئولیت، ۴۰ درصد سولفات سدیم، ۱۵ درصد زغال سنگ و ۲۰ درصد کرومیت کشور در استان سمنان تولید می‌شود.

   دبیر شورای معادن استان با اشاره به دیگر دستور کار این جلسه اظهار داشت: در این نشست موضوع بند الف تبصره ۳ ماده ۱۲ قانون معادن ، تفویض اختیار ماده ۹۶ آئین نامه اجرایی قانون معادن به شورای معادن استان تبیین و مورد بررسی قرار گرفت.

   اسودی گفت: این تفویض اختیار درخصوص اتخاذ تصمیم در موارد اختلاف دارندگان پروانه عملیات معدنی است که بر این اساس و در صورت اختلاف بین دارندگان پروانه عملیات معدنی موضوع از طریق وزارت صمت رسیدگی و درصورت توافق طرفین با داوری شورا از طریق شورای معادن استان پیگیری شود.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان افزود: رای صادره برای طرفین قطعی و لازم الاجرا است و در مورد اختلاف دارندگان پروانه عملیات معدنی با دستگاه های اجرایی مراتب کما فی السابق در شورای عالی معادن مورد رسیدگی خواهد بود.

   اسودی در پایان گفت: در دیگر دستور کار این شورا وضعیت محدوده های اکتشافی و معدنی منطقه امامزاده عبدالله شهرستان سرخه و وضعیت فعالیت معدن گچ شمیران مورد بررسی قرار گرفت.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: