• رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین :

   شهروندان از خریدن کالاهای بدون قیمت خودداری کنند

   شهروندان از خریدن کالاهای بدون قیمت خودداری کنند

   درراستای حمایت ازحقوق مصرف کنندگان و اجرای طرح پویش " بدون قیمت نخریم " شهروندان استان از خریدن کالاهای بدون قیمت خودداری نمایند.

   به گزارش شاتا، سعید نبیل گفت: یکی از راهکارهای تنظیم بازار و فراهم ساختن شرایط سالم برای انتخاب کالا و خدمات برای مصرف‌کنندگان، رعایت نصب برچسب قیمت توسط فروشندگان می باشد و با توجه به اهمیت و ضر ورت این امر، قانونگذار در قوانین متعدد از جمله : ماده شش قانون تعزیرات حکومتی ، ماده پنج قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان ، ماده شصت و پنج قانون نظام صنفی، بند10 مصوبات ابلاغی کارگروه مدیریت بازار مورخ 2/3/97 موضوع « درج قیمت، الصاق برچسب یا اتیکت قیمت روی کالا یا نصب تابلو و نرخنامه در محل کسب یا حرفه به نحوی که قیمت واحد کالا یا دستمزد خدمت به سهولت و روشنی برای همگان قابل رؤیت باشد» را تأکید و تصریح نموده است .

   نبیل در ادامه گفت: درهمین راستا ایجاد پویش «بدون قیمت نخریم » با محوریت انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان به عنوان تنها تشکل مردمی قانونی درحوزه حمایت از حقوق مصرف کنندگان در دستور قرار گرفته است. لذا مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی ، مراتب را به صورت تلفنی به شماره 124 اعلام نمایند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: