• ۴۶۵ واحد متخلف بازار شب یلدا در لرستان جریمه شدند/ حمایت سرمایه گذاران از مهمترین مولفه های پیشرفت لرستان است

   ۴۶۵ واحد متخلف بازار شب یلدا در لرستان جریمه شدند/ حمایت سرمایه گذاران از مهمترین مولفه های پیشرفت لرستان است

   معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان گفت: در راستای اجرای طرح نظارتی شب یلدا، ۴۶۵ فقره پرونده برای اصناف متخلف تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

   به گزارش شاتا، فریبرز حسامی با بیان این مطلب، افزود: طرح نظارتی شب یلدا هفته گذشته انجام و در نهایت پرونده های تشکیل شده پس از جمع بندی و تعیین تکلیف در صمت، به تعزیرات حکومتی ارسال شدند.

   وی تصریح کرد: در این راستا هشت هزار و ۹۱۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان انجام و متخلفان سه میلیارد و ۵۱۶ میلیون ریال جریمه شده اند.

   معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان بیان کرد:‌ در این طرح نظارت و افزایش گشت های بازرسی واحدهای صنفی مورد نظر به ویژه واحدهای عرضه کالاهایی از قبیل آجیل و خشکبار، میوه و تره بار و شیرینی در اولویت نظارت بود.

   حسامی گفت: علاوه بر ۳۵ گشت مشترک با حضور بازرسان و کارشناسان نظارت و بازرسی سازمان صمت، تعزیرات حکومتی استان و اتاق های اصناف شهرستانها، ۲ کانکس ثابت در ورودی قلعه فلک الافلاک و پل شهدای خرم آباد مستقر شد.

   وی افزود: این کانکس ها بر واحدهای صنفی و میادین میوه و تره بار نظارت داشته و بصورت مداوم گروه های کالایی پر مصرف را رصد و پایش کردند که مردم می توانند از این پس شکایات و گزارش تخلف واحدهای صنفی را به صورت مستقیم از این طریق انتقال دهند.

   معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان ادامه داد:‌ تمامی واحدهای صنفی موظف به نصب قیمت کالا و نرخنامه در معرض دید عموم هستند و شهروندان می توانند هرگونه تخلف ازجمله گرانفروشی، کم فروشی، عدم نصب قیمت و یا صدور صورتحساب را به شماره ۱۲۴ سامانه ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان گزارش نمایند.

   حمایت سرمایه گذاران از مهمترین مولفه های پیشرفت لرستان است

   همچنین نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: توسعه استان نیازمند تدابیر و اقداماتی است که از مهمترین آنها می توان به حمایت سرمایه گذاران و استفاده از نیروهای ارزشی اشاره کرد.

   حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی در دیدار با مسئولان و مدیران حوزه اقتصادی استان بیان کرد: آبادانی و پیشرفت استان نیازمند تلاشی دوچندان است و برای تحقق این مهم مشورت در کارها و استفاده از تجارب مسئولان باید مدنظر باشد.

   وی افزود: توجه و استفاده از ظرفیت معادن و سنگ بری ها، نظارت به مسئله تنطیم بازار و ایجاد بازارچه های محلی میتواند در توسعه اقتصادی استان بسیار راهگشا باشد.

   نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: معرفی واحدهای کوچک صنعتی به بانک ها و دادن سرمایه در گردش به این مراکز باید بهتر و سریعتر انجام گیرد.

   حجت الاسلام شاهرخی به دیدار هفته گذشته خود با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب در این دیدار فرمودند راجع به مشکلات کارخانه های لرستان به وزیر مربوطه تذکرات لازم را داده ام.

   وی ادامه داد: ما راهی بجز متکی شدن به خود نداریم که این همان اقتصاد مقاومتی است بنابراین باید حمایت از واحدهای فعال استان در دستور کار قرار گیرد تا با مانع خاصی برخورد نکنند.

   معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان نیز گفت: ورود افرادی که اهلیت فعالیت در حوزه اقتصاد را ندارند و به بدهکاران بانکی تبدیل شده از جمله مشکلات اقتصادی استان است.

   اسد عبدالهی افزود: در حوزه منابع مالی لرستان مشکل خاصی وجود ندارد اما مخدوش شدن اعتماد بین سیستم بانکی و واحد های تولیدی، تحریم های ظالمانه که موجب ضربه خوردن به ۵۰ درصد واردات شده اند، فرسوده شدن برخی واحدهای صنعتی از جمله سنگ بری های الیگودرز، طلب بانک ها و قاچاق کالا باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای استان شده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: