• رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد :

   برگزاری میز ملی توسعه صادرات محصولات کنجدی دراردکان/ در حال حاضر محصولات کنجدی استان یزد به ۲۸ کشور دنیا صادر می‌شود

   برگزاری میز ملی توسعه صادرات محصولات کنجدی دراردکان/ در حال حاضر محصولات کنجدی استان یزد به ۲۸ کشور دنیا صادر می‌شود

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد و رییس میز ملی توسعه صادرات محصولات کنجدی کشور در نشستی که در اردکان برگزار شد ، گفت: در حال حاضر محصولات کنجدی استان یزد به ۲۸ کشور دنیا صادر می‌شود.

   به گزارش شاتا، علمدار یزدی با اشاره به اینکه استان یزد چهارمین استان صنعتی کشور است،گفت: بیش از ۸۰۰ نوع کالا در استان یزد تولید می‌شود و ما در بسیاری از تولیدات مانند کاشی و سرامیک، فولاد، نساجی و محصولات کنجدی به‌ عنوان قطب تولیدی هستیم.

   علمدار یزدی افزود: با توجه به پتانسیلی که در استان یزد وجود دارد سه میز ملی توسعه صادرات کاشی و سرامیک، خیار گلخانه‌ای و محصولات کنجدی به استان یزد واگذار شده است.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد و رییس میز ملی توسعه صادرات محصولات کنجدی کشور با بیان اینکه در حال حاضر در استان یزد ۱۹۶ فقره جواز تأسیس مربوط به محصولات کنجدی و ۷۰ فقره پروانه بهره‌برداری تولید این محصولات توسط سازمان مذکور صادر و همچنین در استان یزد ۳۱۲ واحد تولیدی صنفی وجود دارد که درمجموع برای بیش از3 هزار نفر درزمینهٔ فرآورده‌های محصولات کنجدی اشتغال ایجاد شده است.

   وی اظهار داشت: سالیانه در کل کشور بیش از ۲۰۰ هزار تن کنجد مصرف می‌شود که بیش از ۶۰ درصد آن در استان یزد مصرف می‌شود و در حال حاضر محصولات کنجدی استان یزد به ۲۸ کشور دنیا صادر می‌شود.

   تفویض اختیار ثبت سفارش‌ها در گروه کشاورزی (بخصوص کنجد)، پایانه ترخیص گمرک، کنسرسیوم صادراتی و حمایت‌های فنی و مالی، پیگیری برای رفع ممنوعیت صادرات روغن کنجد توسط مسؤولین استان از وزارت صمت، اختصاص فضایی برای کسب‌وکار اختصاصی محصولات کنجدی ازجمله مباحثی بود که در این نشست موردبحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: