• ظرفیت های تجاری کریدور شمال و جنوب فرصت بی‌نظیری برای توسعه همکاری های تجاری است/ افزایش مبادلات تجاری با امضای موافقتنامه تجارت ترجیحی میان ایران و ازبکستان

   وزیر صمت ایران در دیدار با وزیر سرمایه گذاری و تجارت ازبکستان؛ 

   ظرفیت های تجاری کریدور شمال و جنوب فرصت بی‌نظیری برای توسعه همکاری های تجاری است/ افزایش مبادلات تجاری با امضای موافقتنامه تجارت ترجیحی میان ایران و ازبکستان

   ظرفیت های تجاری کریدور شمال و جنوب فرصت بی‌نظیری برای توسعه همکاری های تجاری است/ افزایش مبادلات تجاری با امضای موافقتنامه تجارت ترجیحی میان ایران و ازبکستان


    وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در دیدار با وزیر سرمایه گذاری و تجارت خارجی ازبکستان گفت: در صورت فعال سازی ظرفیتهای تجاری و اقتصادی کریدور شمال به جنوب و اتصال مبادلات تجاری کشورهای شمال ایران به کشورهای جنوب خلیج فارس و شمال آفریقا، فرصت‌های جدیدی برای توسعه همکاری های تجاری میان این کشورها فراهم می‌شود. 

   به گزارش شاتا، رضا رحمانی افزود: ایران آمادگی کاملی دارد تا مسیر ترانزیتی اعم از راه آهن، جاده ای و بنادر را جهت انتقال کالاهای این کشورها به ویژه کشور ازبکستان را بدون هیچ گونه محدودیتی فرآهم کند.

   وی ادامه داد: ظرفیت بی‌نظیری برای توسعه همکاری ها وجود دارد و ما امیدواریم سیزدهمین اجلاس همکاری‌های مشترک ایران و ازبکستان نقطه عطفی برای توسعه همکاری های دو طرف واقع شود.

   رحمانی با اشاره به حضور و همراهی تعدادی از مدیران اجرایی و موثر حوزه اقتصادی کشورمان در این سفر، اضافه کرد: برای تامین کالاهای اساسی مورد نیاز ایران آماده همکاری با کشور ازبکستان هستیم.

   وزیر صمت خاطر نشان کرد: برای افزایش همکاری‌های اقتصادی کشور ازبکستان مسیر همواری وجود دارد و با تسهیل شرایط، ظرفیت های توسعه همکاری دو طرف را می‌توانیم هر چه سریعتر فعال کنیم.

   رحمانی گفت: با توجه به جمع‌بندی های انجام شده برای افزایش مبادلات تجاری ایران و ازبکستان از سوی هیات های تجاری حاضر در این سفر، در صورت امضای توافقنامه تجارت ترجیحی میان دو کشور، شرایط برای افزایش همکاری‌ها بیش از پیش فراهم می‌شود.

   وی افزود: درصدد هستیم خط پروازی مستقیم بین ایران و ازبکستان به صورت دائمی دایر شود و همچنین در خصوص تبادلات مالی راهکارهای موجود از جمله استفاده از ارز ملی دو کشور را به کار ببندیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: