• رئیس سازمان صمت گلستان :

   آنچه امروز کشورها را قدرتمند می‌کند دانش و تکنولوژی است

   آنچه امروز کشورها را قدرتمند می‌کند دانش و تکنولوژی است

   رئیس صنعت، معدن و تجارت گلستان در نشست تخصصی بررسی راهکارهای ارتقای ارتباط صنعت و دانشگاه در گرگان گفت: امروز تنها نفت ابزار قدرت کشورها نیست و آن چیزی که کشورها را قدرتمند می‌کند، ‌دانش و تکنولوژی است.

   به گزارش شاتا، حسین طلوعیان در نشست تخصصی بررسی راهکارهای ارتقای ارتباط صنعت و دانشگاه که با حضور نخبگان، دانشجویان، فعالان صنعتی و مسئولان، به همت بنیاد نخبگان استان در سالن رشد دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار گردید ، گفت : تکنولوژی و دانش در همه کشورها به‌عنوان سرمایه اصلی محسوب می‌شود و امروز این موضوع ملموس شده که اگر دانش و دانایی داشته باشیم ، توانایی داریم.

   وی ، انسان را مهم‌ترین رکن تکنولوژی دانست و افزود: اگر پیشرفته‌ترین تجهیزات را هم داشته باشیم اما نیروی انسانی توانمندی که بتواند از آن استفاده کند نداشته باشیم ، داشتن آن تجهیزات بی‌اثر است.

   طلوعیان گفت: در کشور ما هنوز در بحث تکنولوژی که کاربردی باشد ، جایگاه ما مناسب نیست و دلیل اصلی این موضوع آن است که ما نتوانسته ایم بین صنعت و دانشگاه، ‌ارتباط منسجمی برقرار کنیم و همواره ارتباطات سطحی بوده است.

   طلوعیان تصریح کرد : ارتباطات بین این دو زمانی منسجم می‌شود که عنصر دانشگاه و صنعت در کنار همدیگر قرار بگیرند.

   وی با اشاره به اینکه دانشجو امروز نیاز صنعت را نمی‌شناسد و صنعت نیز ‌توان دانشگاه را نمی‌شناسد ، گفت: عدم‌آگاهی این دو عنصر از توانایی‌های یکدیگر، باعث شده که نسبت به توانایی هم به باور نرسند.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان همچنین با اشاره به طرح تاپ گفت : طرح تاپ که در راستای تفاهم‌نامه وزارت صمت و وزارت علوم اجرایی شده است، بعنوان یک طرح مقدماتی می تواند زمینه حضور دانشگاهیان در حوزه صنعت را فراهم نماید .

   به گفته وی، در این طرح صنعتگران نیازهای فناورانه خود را در سامانه Iranetop ثبت نموده و دانشگاهیان نیز با مراجعه به این سامانه می توانند ضمن مشاهده نیازها در زمینه هایی که توانمندی آن را دارند می توانند به کمک صنعت بیایند .

   طلوعیان گفت : اگر این طرح با اقبال خوبی از سوی صنعتگران و دانشگاهیان همراه باشد ، می‌تواند زمینه ارتباط موثر بین صنعت ، دانشگاه و مراکز پژوهشی را به‌خوبی فراهم نماید.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: