• تشکیل بیش از یک هزار پرونده تخلف در خراسان جنوبی

   تشکیل بیش از یک هزار پرونده تخلف در خراسان جنوبی

   معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از تشکیل بیش از یک هزار پرونده تخلف از ابتدای سالجاری در استان خبر داد.

   به گزارش شاتا، علی تهوری در جلسه کمیسیون تنظیم بازار استان گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون، 1013 مورد پرونده تخلف به ارزش 27 میلیارد و 692 میلیون و 656 هزار ریال برای واحدهای صنفی و غیرصنفی متخلف در استان تشکیل شده است.

   تهوری اظهار کرد: این تعداد پرونده با انجام حدود 73 هزار مورد بازرسی از واحدهای اقتصادی سطح استان خراسان جنوبی تشکیل و جهت سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

   وی با بیان اینکه در مواردی که شکایت مردمی وجود دارد و تخلف محرز می گردد مبالغی نیز به شاکیان برگشت داده می شود، تصریح کرد: از ابتدای سال با پیگیری و تشکیل پرونده های تخلف بالغ بر 11 میلیارد و 103 میلیون و 907 هزار ریال نیز به شاکیان و مردم برگشت داده شده است.

   وی با بیان اینکه در این مدت نیز 4553 مورد گزارش مردمی از طریق سامانه تلفنی 124 دریافت شده است خاطر نشان کرد: هم استانی ها می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی مراتب را به سامانه ارتباطی 124 این معاونت در مرکز استان و ادارات تابعه در شهرستان ها اعلام نمایند تا ضمن بررسی گزارش با متخلفین برخورد قانونی صورت گیرد.

   معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار نیز با بیان اینکه خراسان جنوبی اولین استان در جذب و تامین برنج مورد نیاز در میان سایر استان ها بوده، از تلاش و سرعت عمل مسئولان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و همراهی عاملین جذب در مراحل جذب تا توزیع برنج تنظیم بازار تشکر و قدردانی کرد.

   دکتر عابدی در این جلسه از تمامی اعضای کمیسیون تنظیم بازار استان خواست تا هر انچه در توان دارند را برای جذب حداکثری اقلام مورد نیاز استان و پیگیری سایر امور مرتبط از مرکز به کار گیرند.

   در این جلسه بر ادامه انجام طرح نظارتی و بازرسی ها از سوی سازمان صمت و اتاق اصناف و تسریع در رسیدگی به پرونده های تخلف مرتبط با طرح مذکور ازسوی تعزیرات حکومتی، فعالیت اعضای کمیسیون تنظیم بازار و همکاران متقاضی آنها به عنوان ناظر افتخاری سازمان صمت و همچنین برگزاری جلسات ویدئوکنفرانس با شهرستان ها در قالب جلسات تنظیم بازار و دریافت گزارش شهرستان ها از این طریق نیز تاکید شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: