• وصول بیش از ۷۹ میلیارد ریال حقوق دولتی معادن در سمنان طی هشت ماه گذشته

   وصول بیش از ۷۹ میلیارد ریال حقوق دولتی معادن در سمنان طی هشت ماه گذشته

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از وصول بیش از 79 میلیارد ریال حقوق دولتی معادن طی هشت ماه گذشته در استان خبر داد.

   به گزارش شاتا، بهروز اسودی در جلسه کارشناسی شورای معادن استان که در محل سالن جلسات سازمان برگزار شد با اشاره به فعالیت بیش از 600 واحد معدنی در استان خاطرنشان کرد: در حدود 79 میلیارد و پانصد میلیون ریال حقوق دولتی از معادن استان وصول گردیده است.

   وی افزود : این تعداد معدن با ظرفیت استخراج سالانه 23 میلیون تن مواد معدنی در استان فعالیت می کنند که ذخیره قطعی این معادن در حدود 594 میلیون تن می رسد.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به سرمایه گذاری صورت گرفته در این معادن تصریح کرد: معادن استان با سرمایه گذاری بالغ بر 9 هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی بیش از 3700 نفر در استان فعالیت می کنند.

   اسودی در ادامه بر لزوم حمایت خاص و تسهیل در امور فرآوری مستقر در معادن استان تاکید کرد و اظهار داشت: عدم رسوخ فناوری های پیشرفته در بحث استخراج و سرمایه گذاری در بخش فرآوری مواد معدنی یکی از مهمترین مشکلات این بخش می باشد که علی رغم اینکه وجود معادن استان از مزیت نسبی برخوردار می باشند تاکنون این مهم به مزیت رقابتی تبدیل نشده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: