• توسعه همکاری های تجاری با همسایگان و کشورهای اسلامی جزو اولویت های کشور است

   وزیر صمت در نشست خبری کمیسیون مشترک همکاری های ایران و عمان اعلام کرد:

   توسعه همکاری های تجاری با همسایگان و کشورهای اسلامی جزو اولویت های کشور است

   توسعه همکاری های تجاری با همسایگان و کشورهای اسلامی جزو اولویت های کشور است

   وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان در نشست خبری هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و عمان گفت: در شرایط، ویژه قرار داریم و گسترش همکاری با همسایگان، کشورهای اسلامی و منطقه جزو اولویت ها و سیاست های کشورمان است.

   به گزارش شاتا، رضا رحمانی افزود: روابط رو به گسترشی با کشور عمان داریم و این روابط متاثر از علایق و اشتراکات تاریخی و دینی است و اراده مسئولان دو کشور نیز بر توسعه بیش از پیش این روابط است.

   وی ادامه داد: این اجلاس در بهترین موقعیت زمانی انجام می شود و هدف گذاری خوبی برای تعمیق روابط انجام شده؛ چرا که ایران و عمان علاقمند به تامین نیازها از طریق همسایه ها و به ویژه همدیگر هستند.

   رحمانی خاطرنشان کرد: موقعیت دو کشور ایران و عمان برای اتصال شرق به غرب و شمال به جنوب کاملا ویژه است و در همین راستا موافقنامه های چند جانبه ای داریم که باید فعال شوند.

   وی اضافه کرد: بنادر دو کشور سالهاست که با هم ارتباط مناسبی دارند و در تبادلات کالایی همکاری خوبی را انجام می دهند.

   وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان در ادامه نشست خبری هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و عمان گفت: حوزه های بسیار وسیعی برای همکاری وجود دارد، لذا برای توسعه کمی و کیفی همکاری ها برنامه ریزی کرده ایم و انتظار می رود فقط در بخش تجاری به زودی جایگاه مبادلات دو کشور حداقل به ۵ میلیارد دلار برسد.

   رحمانی تصریح کرد: در همین راستا تسهیلات خوبی برای تجار دو کشور و تسهیل کار آنها ایجاد شده است.

   وی ادامه داد: ارتباطات دو کشور در حوزه گردشگری و همچنین گردشگری سلامت قابل توجه است و مردم دو کشور به این موضوع علاقمند هستند.

   وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده و کمیته های تخصصی مشترک برگزار شده میان فعالان اقتصادی بخش خصوصی دو کشور، گفت: قطعاً هجدهمین اجلاس کمیسیون همکاری های مشترک ایران و عمان نقطه عطفی در توسعه همکاری های دو طرف خواهد بود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: