• دنبال تحکیم روابط تجاری با ایران هستیم/ بهره مندی از فرصت های تجاری کریدور شمال جنوب مورد توجه عمان نیز هست

   وزیر تجارت و صنایع عمان؛

   دنبال تحکیم روابط تجاری با ایران هستیم/ بهره مندی از فرصت های تجاری کریدور شمال جنوب مورد توجه عمان نیز هست

   دنبال تحکیم روابط تجاری با ایران هستیم/ بهره مندی از فرصت های تجاری کریدور شمال جنوب مورد توجه عمان نیز هست

   وزیر تجارت و صنایع سلطنت عمان در هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و عمان گفت:
   از حسن استقبال و برنامه ریزی خوب کشور ایران برای اجرای این کمیسیون تشکر می کنم و امیدوارم خروجی های این کمیسیون مشترک در راستای منافع دو کشور باشد.

   به گزارش شاتا، علی بن مسعود السنیدی افزود: ما در شرایط فوق العاده قرار داریم، با بحران اقتصادی جهانی و چالش های زیادی روبه رو هستیم و نیازمند بالابردن و تحکیم روابط اقتصادی و تجاری به ویژه بخش خصوصی برای افزایش حجم مبادلات میان دو کشور هستیم.

   وی ادامه داد: در این هیات رسمی بیش از ۳۰ تجار عمانی که نماینده تمامی بخش های اقتصادی عمان هستند حضور دارند و در تلاشند برای افزایش حجم مبادلات؛ زمینه های همکاری با همتایان ایرانی را فرآهم کنند.

   السنیدی اضافه کرد: پادشاهی عمان به تازگی قوانین اقتصادی را مصوب کرده که از جمله آنها قوانین سرمایه گذاری خارجی است که مزایای زیادی برای تجار دارد.

   وی تصریح کرد: امیدواریم در این دوره بتوانیم توافقنامه حمل و نقل دریایی را بین ایران و عمان به امضا برسانیم و مذاکرات را در خصوص تشویق سرمایه گذاری و امور ورزشی و گواهینامه های حمل و نقل دریایی و استاندارد داشته باشیم و مذاکرات را در این حوزه ها تکمیل کنیم.

   وزیر تجارت و صنایع سلطنت عمان در هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و عمان گفت: روابط ما با کشورها روابط خوبی است و در صددیم از طریق ایران و کریدور شمال جنوب به کشورهای حاشیه خزر وصل شویم.

   السنیدی افزود: پادشاهی عمان برای امنیت غذایی اش اهمیت وافری قایل است و کریدور شمال_ جنوب فرصت خوبی برای واردات و صادرات کالا از عمان به ایران و بالعکس و همچنین کشورهای همسایه است.

   وی ادامه داد: در حوزه پتروشیمی توسعه خوبی داشتیم، بازارهای مجاور برای صادرات پتروشیمی عمان خوب هستند، مناطق آزاد برای تعاملات تجاری ایده خوبی هست‌.

   وزیر تجارت و صنایع عمان اضافه کرد: از تسهیلات مربوط به تردد تجار دو کشور تشکر می کنم، هم وزارت صمت و هم امور خارجه و سفارتها در این رابطه تلاش کردند.

   السنیدی خاطر نشان کرد: در حوزه گردشگری سلامت موفقیت هایی داشتیم و خدای را شاکریم.

   وزیر تجارت و صنایع سلطنت عمان در هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و عمان بیان کرد:

   در یازده ماه گذشته هیچ شکایتی در خصوص صدور ویزا از تجار ایرانی نداشتیم، در این مدت تجار عمان هم شکایتی نداشتند و از تلاش کارگروه دو کشور در این خصوص قدردانی می کنم.

   السنیدی خاطر نشان کرد: در خصوص استانهای مرزی والی خوب که در این مذاکرات حضور دارد‌، وی همچنین از استاندار هرمزگان برای مذاکره دعوت به عمل آورد که امیدوارم دو استاندار در آینده مذاکرات را به خصوص برای توسعه حمل و نقل دریایی بین بنادر دو کشور تعمیق دهند.

   وی تصریح کرد: در سالهای اخیر شاهد رشد حرکت کشتی ها بین بنادر دو کشور بودیم، میوه های ایرانی به عمان مستقیم وارد می شود در بازار عمان میوه های ایرانی جایگاه ویژه دارند.

   وزیر تجارت و صنایع عمان گفت: تجار دو کشور عصر امروز با هم نشست دارند، اتاق های بازرگانی از ابزارهای تهاتر برای دسترسی به بازارهای دیگر استفاده کنند.

   السنیدی خاطر نشان کرد: حجم یک میلیارد دلار مبادلات دو کشور در شان دو طرف نیست و باید افزایش یابد.

   رحمانی: روابط اقتصادی با عمان برای ما راهبردی و بلند مدت است

   وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان در هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و عمان و در پایان سخنان وزیر تجارت و صنایع پادشاهی عمان گفت:

   امروز شاهد امضای یک تفاهم نامه در حوزه استاندارد بین عمان و سازمان ملی استاندارد که در واقع تمدید تفاهم نامه های قبلی است، خواهیم بود.

   رحمانی افزود: ورود و خروج کالاهای عمده به ایران نیازمند اخذ تاییدیه استاندارد است، سازمان استاندارد و وزارت جهاد کشاورزی در این خصوص اهتمام دارند و کالاهایی که به عمان صادر می شود باید حتما تاییدیه استاندارد داشته باشند.

   وی ادامه داد: نکته حایز اهمیت در کیفیت کالا و خدمات پس از فروش و صادرات، ارتباط تجار دو کشور است و این اجلاس که تجار در آن حضور دارند یک نقطه عطفی در این خصوص است.

   وزیر صمت تاکید کرد: همکاری با کشور عمان از نظر ما راهبردی و بلند مدت است و با این دید به جلسات کمیسیون مشترک همکاری‌های دو طرف نگاه می کنیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: