• نشست بررسی شیوه های همکاری چندجانبه شرکت های فناوری و فعال در حوزه های مختلف صنایع پیشرفته کشور

   در شیراز برگزار شد :

   نشست بررسی شیوه های همکاری چندجانبه شرکت های فناوری و فعال در حوزه های مختلف صنایع پیشرفته کشور

   نشست بررسی شیوه های همکاری چندجانبه شرکت های فناوری و فعال در حوزه های مختلف صنایع پیشرفته کشور

   نشست مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت ازتحقیقات و صنایع پیشرفته با استاندار و مسئولین حوزه صنعت، آموزش و فناوری استان فارس با هدف بررسی شیوه های همکاری چندجانبه و اثربخش در راستای حمایت و تامین مالی شرکت های فناوری و فعال در حوزه های مختلف صنایع پیشرفته کشور برگزار شد .

   به گزارش شاتا، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته، ضمن معرفی فعالیت های صندوق، این نهاد مالی تخصصی را یکی از بازیگران جدی عرصه حمایت از فناوری و صنایع پیشرفته کشور برشمرد که در صدد است با توجه به ایجاد ارتباط بین صنعت و مراکز آموزشی و پژوهشی و در کنار آن تامین مالی و اعتباری طرح های فناورانه بسترهای لازم برای توسعه فنی و اقتصادی بنگاه های کشور را فراهم آورد.

   وی گفت : در این بین یکی از راهبردها، کاهش تمرکز تخصیص منابع در مرکز و در کنار آن هدایت منابع تسهیلاتی و توزیع مناسب حمایت ها در استان ها با تکیه بر مزیت های مناطق جغرافیایی و استانی کشور اعم از میزان دسترسی به منابع طبیعی، سابقه صنعتی، نیروی انسانی، سهولت دسترسی به مجراهای صادراتی و ... است.

   نقی پور اصل ضمن اعلام خبر افتتاح دفتر نمایندگی صندوق در استان فارس که طی هفته جاری و با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان صورت گرفت، گفت : این امر را زمینه ساز و گامی در راستای تسهیل و تسریع دسترسی فعالان صنایع پیشرفته استان به منابع مالی برشمرد.

   وی همچنین حضور صندوق در اولین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید با هدف قطع وابستگی بنگاه های تولیدی به قطعات و مواد اولیه را مغتنم و زمینه ساز شناسایی واحدهای تولیدی و فراهم شدن بسترهای حمایتی عنوان کرد.

   در ادامه استاندار فارس، به تلاش همه جانبه دولت جهت کاهش نرخ بیکاری در کشور و استان اشاره نمود.

   عنایت الله رحیمی ضمن دعوت به مشارکت جدی سایر بازیگران عرصه پژوهش و فناوری استان اظهار امیدواری کرد : حضور صندوق در استان امکان دسترسی آسان تر به منابع مالی برای فعالان صنعتی و توسعه اشتغال را فراهم کند.

   در خاتمه نشست مقرر گردید، طی تفاهم‌نامه چندجانبه، با حضور صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته، سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس، دانشگاه های شیراز، علوم پزشکی شیراز، صنعتی شیراز و پارک علم و فناوری استان فارس و با تمرکز نظارت و هماهنگی استانداری استان فارس زمینه های همکاری همه جانبه تحکیم و تقویت گردد.

   شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته مورخ ۱۳ لغایت ۱۶ آذر ماه در با برپایی غرفه در اولین‌نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید استان فارس در محل دائمی نمایشگاه بین المللی شیراز پذیرای بازدیدکنندگان و فعالان صنایع پیشرفته کشور می باشد.

   گفتنی است، این نشست با حضور استاندار استان فارس، مدیرعامل و رییس هیات مدیره و مدیران ارشد صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته، رییس و معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس، رئیس دانشگاه شیراز، رئیس پارک علم و فناوری استان، و نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: