• پرداخت تسهیلات تولید و اشتغال به ۴۷ واحد تولیدی در استان سمنان

   پرداخت تسهیلات تولید و اشتغال به ۴۷ واحد تولیدی در استان سمنان

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: در سال جاری حدود ۸۵۰ میلیارد ریال تسهیلات تولید و اشتغال به ۴۷ واحد تولیدی در استان سمنان پرداخت شده است.

   به گزارش شاتا، بهروز اسودی در یکصد و نود و سومین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با اعلام این خبر افزود: تا کنون ۴۷ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی استان از محل منابع بند الف تبصره ۱۸ و برنامه تولید و اشتغال بالغ بر ۸۵۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده اند.

   وی با اشاره به رتبه نخست استان در پرداخت تسهیلات تولید و اشتغال در کشور اضافه کرد: از مجموع طرح های پرداختی ، ۱۰ واحد به ارزش ۷۲۲ میلیارد ریال مربوط به بخش صنعت و ۳۷ واحد به ارزش ۱۲۷ میلیارد ریال مربوط به بخش کشاورزی است که توسط بانکهای عامل پرداخت شده است.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان در ادامه گزارش خود تصریح کرد: در بخش تسهیلات رونق تولید ۹۸ که از شهریور سالجاری آغاز شده است ، تاکنون ۲۲۱ واحد تولیدی جهت دریافت تسهیلات به ارزش بیش از ۱۵هزار میلیارد ریال به بانکهای عامل معرفی شده اند که تاکنون ۲۹ واحد صنعتی و کشاورزی بالغ بر ۲۲۳۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده اند.

   بهروز اسودی با اشاره به دیگر دستور کار این نشست گفت: در این جلسه نیز با تصمیم اعضای کارگروه با معرفی ۳۸ واحد تولیدی دیگر به بانکهای عامل جهت دریافت تسهیلات به رقم افزون بر ۵۵۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۳۲۰ نفر موافقت شد.

   دبیر کارگروه رفع موانع تولید استان سمنان همچنین از بررسی مشکلات بیش از ۹۸۰ واحد تولیدی مشکل دار در جلسات این کارگروه خبر داد و تصریح کرد: در آخرین دستور کار این نشست مشکلات بانکی ، زیربنایی ، مالیاتی و تامین اجتماعی پنج واحد تولیدی کومش فرم صنعت ، پاریزان صنعت ، ذوب آهن آسیا ، کندر و فردوس آرا بررسی شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: