• بررسی آخرین دستاوردهای خوشه صنعتی آبزیان در استان بوشهر

   معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اعلام کرد:

   بررسی آخرین دستاوردهای خوشه صنعتی آبزیان در استان بوشهر

   بررسی آخرین دستاوردهای خوشه صنعتی آبزیان در استان بوشهر

   معاون سازمان صنایع کوچک وشهرک های صنعتی ایران در سفر به استان بوشهر گفت: استان بوشهر با ظرفیت بی نظیرش در حوزه های کسب و کار از جمله صنایع مرتبط با خرما، آبزیان و شناورسازی علاوه بر نفت و گاز و صنایع بزرگ ‌می‌تواند در حوزه کسب و کارهای کوچک هم از استانهای مولد کشور باشد.

   به گزارش شاتا، اصغر مصاحب در کمیته استانی خوشه های کسب و کار گفت: توجه به صنایع کوچک و متوسط در مسیر توسعه کشور تاثیرگذار است به همین سبب سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در مسیر رسالتی که دارد علاوه‌ بر مباحث زیرساختی رویکرد توسعه‌ای و حمایتی را دنبال می‌کند.

   وی با بیان اینکه استان بوشهر بر اساس ظرفیت‌ها و مزیت ها، توسعه ۵ خوشه صنعتی را در اولویت قرار داده است گفت: توسعه خوشه صنعتی خرما در استان بوشهر خاتمه یافته و هم‌اکنون خوشه صنعتی آبزیان سال پایانی خود را سپری می کند.

   مصاحب افزود: گسترش این مدل توسعه‌ای علاوه بر مباحث جانبی مانند اشتغال‌زایی و توسعه پایدار، زمینه انتقال تکنولوژی و رفع گلوگاه‌ها و نقاط فشار کسب‌وکارهای منطقه‌ای را نیز فراهم می آورد.

   تفاهم نامه تشکیل کنسرسیوم صادراتی آبزیان

   معاون صنایع کوچک این سازمان افزود: در جلسه کمیته استانی خوشه های کسب و کار تفاهم نامه تشکیل کنسرسیوم صادراتی آبزیان با مشارکت چهار مجموعه داخلی و یک تولید کننده از کشور قطر برای قدرتمند تر شدن و تسهیل صادرات انواع مختلف آبزیان از جمله میگو،ماهی و ماهیان غیر معکول منعقد شد همچنین از پرتابل 2 زبانه این خوشه صنعتی رونمائی شد.

   در ادامه جهت بررسی مشکلات، چرخه کامل صنعت از پرورش در مزارع تا فرآوری و بسته بندی مورد بازدید قرار گرفت و تولید کنندگان مشکلات این صنعت را بازگو کردند.

   افتتاح طرح توسعه واحد فرآوری آبزیان

   این مسئول اضافه کرد: طرح توسعه شرکت فرآوری پارس آبزیان با سرمایه‌گذاری افزون بر170 میلیارد ریال به بهره برداری رسید که نقش مهمی در فرآوری انواع آبزیان برای عرضه در بازارهای داخلی و خارجی دارد.این طرح در راستای افزایش ظرفیت صادراتی در خوشه صنعتی آبزیانعملیاتی شده وبا اجرا و افتتاح این واحد تولیدی زمینه اشتغال دائمی و فصلی 360 نفر فراهم شده است.

   راه اندازی مجدد یک واحد غیر فعال با محصول جدید

   مصاحب یادآور شد: واحد غیرفعال مجدد راه اندازی شده یال زرد ، تولید کننده کنسروتن ماهی وکنسرو قلیه ماهی و قلیه میگو به عنوان یک محصول جدید در حوزه آبزیان تحت برند اورگانا در ناحیه صنعتی چغادک پس از ۲ دهه تعطیلی دوباره به چرخه تولید بازگشت.

   این شرکت در فاز نخست با سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیارد ریال، روزانه ظرفیت تولید ۲۰ هزار قوطی کنسرو را دارد و برای 35 نفر ایجاد اشتغال کرده است.

   نشست مشترک با دانشگاه خلیج فارس جهت گسترش همکاری های دو جانبه

   معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در نشست با رئیس دانشگاه خلیج فارس تاکید کرد: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی به صورت ویژه به دنبال نزدیکی دانش و صنعت و شکل گیری اقتصاد دانش بنیان است و این سازمان درقالب تفاهم‌نامه و قراردادهای مشترک حاضر به همکاری با دانشگاه ها است.

   وی افزود: مساله محور بودن برنامه های آموزشی و پژوهشی دانشگاه از مهم ترین درخواست‌های این معاونت محسوب می‌شود.

   حمایت از پایان نامه های مورد نیاز بخش صنعت، جهت دهی پروژه های دانشجویان به مسائل و مشکلات حوزه صنعت، حمایت از رویدادهای استارتاپی،راه اندازی کلینیک مشاوره و اختصاص فضا در شهرک های صنعتی برای استارتاپ ها و طرح های فناور از جمله زمینه های همکاری مشترک است که شرکت استانی آماده هر گونه همکاری در این زمینه ها است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: