• در 6 ماه نخست امسال انجام گرفت؛

   افزایش 13 درصدی تعداد بازرسی ها در استان سمنان

   افزایش 13 درصدی تعداد بازرسی ها در استان سمنان

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از ثبت 2422تخلف صنفی در شش ماه سالجاری در استان خبر داد و گفت: این رقم در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته 67 درصد رشد داشته است.

   به گزارش شاتا، بهروز اسودی در حاشیه بازدید از چند واحد صنفی در سمنان، افزود: در این مدت به منظور پایش وضعیت بازار کالا وخدمات به ویژه کالاهای اولویت‌دار و نظارت بر مراکز فعال تجاری و اقتصادی استان و همچنین جلوگیری از هرگونه افزایش بی‌رویه قیمت‌ها، افزون بر 29 هزار و ششصد مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان در قالب طرح‌های مختلف انجام گرفته که با افزایش 13 درصدی در تعداد بازرسی ها مواجه بوده است.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان تصریح کرد: در قالب این بازرسی‌ها که توسط کارشناسان نظارت و بازرسی، بازرسان و ناظران افتخاری سازمان صنعت، معدن و تجارت به صورت مستمر و روزانه از واحدهای صنفی و سطح عرضه انجام گرفته، تعداد 2025 مورد پرونده تخلف ثبت و مراتب جهت رسیدگی به تعزیرات حکومتی استان ارجاع شده است.

   این مقام مسئول ادامه داد: تخلفاتی اعم از گران‌فروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و نصب نرخ‌نامه، عدم ارائه فاکتور و عرضه، فروش و نگهداری کالای قاچاق ... به ارزش ریالی بالغ بر 180 میلیارد ریال کشف که در مقایسه با سال گذشته از نظر ارزش ریال حدود 23 درصد و از نظر تعداد پرونده 72درصد رشد داشته است.

   اسودی خاطرنشان کرد: رصد و پایش مستمر بازار، کنترل قیمت ها، نظارت بر توزیع کالا و نحوه عرضه خدمات به جهت امید آفرینی و اعتمادبخشی و رفع دغدغه های مردم در تأمین مایحتاج روزمره زندگی و تأکید مؤکد بر توانمندی های اقتصادی و تولیدی کشور در جهت تهیه کالاهای اساسی و نیز پر بودن انبارهای استراتژیک را از مهمترین برنامه های سازمان صمت می باشد

   دبیر کارگروه تنظیم بازار استان تاکید کرد: با انسجام کلیه ظرفیت های ستادی و پرسنلی موجود و بهره مندی از توان کارشناسان و بازرسان مجرب و کارآزموده، همراه با فعال سازی ناظران افتخاری و تعامل سازنده با سایر دستگاههای نظارتی و ادارات ذیربط از طریق برگزاری گشت های مشترک بازرسی و انجام بازرسی های نوبه ای بیشتر از حد بضاعت و توان، مقتدرانه در مبارزه و برخورد قاطعانه با قاچاقچیان کالا، محتکران و گرانفروشان اقدامات عملی صورت خواهد گرفت.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: