• ۲۹پروژه معدنی سیستان و بلوچستان پیگیری می شود

   زرندی:

   ۲۹پروژه معدنی سیستان و بلوچستان پیگیری می شود

   ۲۹پروژه معدنی سیستان و بلوچستان پیگیری می شود

   معاون طرح و برنامه وزارت صمت گفت: توجه به ظرفیت های سیستان و بلوچستان یکی از اولویت های وزارت صمت است و ۲۹پروژه معدنی در این وزارتخانه پیکیری می شود.

   به گزارش شاتا، سعید زرندی در نشست مشترک شورای اداری و فعالان اقتصادی در زابل که با حضور وزیر صمت برگزار شد افزود: یکی از اولویت های وزارت صنعت و معدن توجه به مناطق کمتر برخودار است و در این راستا ۱۲استان انتخاب شده اند.

   وی ادامه داد: اولین استان از بین ۱۲استان کشور سیستان و بلوچستان بود که متناسب با وضعیت و شرایط موجود نیاز به برنامه ریزی دارد و در رتبه بندی شاخص های مختلفی مطرح شده است که شاخص ایجاد ارزش افزوده از اهمیت بالایی برخورداراست و خوشبختانه در چند سال اخیر شاهد رشد این شاخص در استان بوده ایم.

   وی با بیان اینکه طرح های نیمه تمامی که اشتغالزا هستند در اولویت قرار داده ایم‌ و اکنون ۲۹پروژه معدنی در سیستان و بلوچستان پیگیری می شود، گفت: ظرفیت های مختلف در بخش تجارت و همسایگی کشورهای افغانستان و پاکستان و مرز ساحلی باید مورد بهره برداری قرار گیرند‌ و چند پروژه منتخب را انتخاب کرده ایم که استان سیستان و بلوچستان پتانسیل معدنی خوبی دارد که 29 پروژه معدنی در این استان در حال پیگیری هستیم ما دو استان را بطور ویژه مدنظر قرار دادیم.

   زرندی گفت: تجارت اصلی ترین پتانسیل استان بخاطر همجوار با دو کشور همسایه پاکستان و افغانستان و همچنین وجود دریا که می تواند باعث پیشرفت و توسعه استان قرار گیرد و سیستان و بلوچستان در اولویت جدی وزارتخانه صمت قرار دارد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: