• ضرورت اطلاع رسانی درست اقدامات انجام شده در خصوص فعالسازی پروژه ها و نحوه تامین بودجه آنها/برای راه اندازی برخی پروژه ها جابجایی بودجه انجام داده ایم/ سازمان برنامه و بودجه در حوزه تامین اعتبارات برای زیرساخت ها می تواند کمک کند

   وزیر صمت در سفر به سیستان و بلوچستان تاکید کرد:

   ضرورت اطلاع رسانی درست اقدامات انجام شده در خصوص فعالسازی پروژه ها و نحوه تامین بودجه آنها/برای راه اندازی برخی پروژه ها جابجایی بودجه انجام داده ایم/ سازمان برنامه و بودجه در حوزه تامین اعتبارات برای زیرساخت ها می تواند کمک کند

   ضرورت اطلاع رسانی درست اقدامات انجام شده در خصوص فعالسازی پروژه ها و نحوه تامین بودجه آنها/برای راه اندازی برخی پروژه ها جابجایی بودجه انجام داده ایم/ سازمان برنامه و بودجه در حوزه تامین اعتبارات برای زیرساخت ها می تواند کمک کند

   وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از تخصیص بودجه در حوزه های صنعتی و معدنی و تولیدی استقبال می کنیم و سازمان برنامه و بودجه در حوزه تامین اعتبارات برای زیرساخت ها می تواند کمک کند.

   به گزارش شاتا، رضا رحمانی در ابتدای ورود به استان سیستان و بلوچستان در خصوص این سفر به خبرنگاران، بیان کرد:در این سفر از واحدهای صنعتی، معدنی و تولیدی و شهرک های صنعتی استان بازدید می کنیم و با فعالان اقتصادی، صنعتگران و مسئولین استان دیدار و گفتگو خواهیم داشت.

   پیگیری وضعیت موجود تولید برای اتخاذ تصمیمات مقتضی در سیستان و بلوچستان

   او پیگیری وضعیت موجود تولید برای اتخاذ تصمیمات مقتضی را از دیگر اهداف سفر برشمرد و تصریح کرد: برخی موارد نیاز به تصمیم گیری در مرکز و دستگاه های دیگر است که مورد پیگیری قرار می گیرد و برای مواردی که در خود استان قابل پیگیری است نیز تصمیات لازم اتخاذ می شود.

   از تخصیص بودجه در حوزه های صنعتی و معدنی و تولیدی استقبال می کنیم

   وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص نامه محمدباقر نوبخت" رییس سازمان برنامه و بودجه" برای عدم جذب بودجه تخصیصی صنعتی برای این استان، بیان کرد: یقینا ما از تخصیص بودجه در حوزه های صنعتی و معدنی و تولیدی استقبال می کنیم و مورد نیاز هم هست. به عنوان نمونه برای پست برق شهرک صنعتی زاهدان حداقل ۴۰ میلیارد تومان بودجه نیاز داریم.

   برای راه اندازی برخی پروژه ها جابجایی بودجه انجام داده ایم

   رحمانی با بیان اینکه البته تخصیص و جذب بودجه نیز محدودیت هایی دارد که تامین آن را با مشکل مواجه می کند، گفت: چند طرح بزرگ مانند بافت بلوچ را داریم، در منطقه سیستان چند طرح داریم و همه اینها به اعتبارات نیاز دارند و حتی ما برای راه اندازی برخی پروژه ها جابجایی بودجه انجام داده ایم.

   او با بیان اینکه به عنوان نمونه طرح لاستیک در این استان بیش از ۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری می خواهد، افزود:این پروژه در سال های قبل غیرفعال بوده است و امسال آن را فعال کردیم که بالای ۱.۵ میلیارد تومان برای این پروژه بودجه جابجا شده است.

   ضرورت اطلاع رسانی درست اقدامات انجام شده در خصوص فعالسازی پروژه ها و نحوه جذب بودجه آنها

   وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی درست اقدامات انجام شده در خصوص فعالسازی پروژه ها و نحوه جذب بودجه آنها، تصریح کرد: سازمان برنامه و بودجه برای این گونه واحدها اعتبارات ندارد و اعتبارات لازم از منابع ملی صندوق توسعه ملی و آورده بخش خصوصی تامین می شود.

   سازمان برنامه و بودجه در حوزه تامین اعتبارات برای زیرساخت ها می تواند کمک کند

   رحمانی اضافه کرد: اما سازمان برنامه و بودجه در حوزه تامین اعتبارات برای زیرساخت ها می تواند کمک کند.

   او با اشاره به برخی پروژه ها مانند طرح توسعه تولید پوشاک در کشور، افزود: پنج استان به صورت پایلوت برای این طرح انتخاب شدند و دو استان سیستان و بلوچستان و کردستان را نیز به آنها اضافه کرده ایم و سازمان برنامه و بودجه این طرح را در برنامه قرار دهد.

   سرمایه گذاری در حوزه معدن، موتور توسعه استان را به حرکت درخواهد آورد

   وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به کارهایی که در حوزه معادن در این استان شروع شده است، بیان کرد: لازمه تحقق این برنامه ها تامین سرمایه لازم است و سرمایه گذاری در حوزه معدن نیز در اعداد و ارقام بزرگ است که یقینا موتور توسعه استان را به حرکت درخواهد آورد.

   گفتنی است که، رحمانی با هدف بازدید از طرح های شهرک های صنعتی سیستان در سفری یک روزه وارد زاهدان شد.

   وزیر صنعت، معدن و تجارت در این سفر از شهرک صنعتی زاهدان (طرح کاشی و شنگار و کارخانه پلیمر پاکت زاهدان)، شهرک صنعتی رامشار(محل اجرای پروژه آریا تایر هامون ) و کارخانه لوله های GRP بازدید می‌کند.

   نشست با فعالان اقتصادی در شورای اداری استان نیز برنامه دیگر وزیر صمت است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: