• انجام بیش از 69 هزار بازرسی از واحدهای اقتصادی سیستان و بلوچستان در 5 ماهه 98

   انجام بیش از 69 هزار بازرسی از واحدهای اقتصادی سیستان و بلوچستان در 5 ماهه 98

   بازرسی واحدهای اقتصادی از ابتدای امسال تا پایان مردادماه 69 هزار و 618 مورد در سطح استان بوده است که واحدهای متخلف شناسایی وتعداد 2 هزار و 984 پرونده تخلف جهت رسیدگی به مرجع قانونی ارسال شده است.

   به گزارش شاتا،نادر میرشکار گفت : در مدت 5 ماهه امسال تعداد 10 طرح نظارتی تخصصی از جمله ویژه نوروز، محصولات زراعی ، ماه مبارک رمضان، طرح نظارتی مصالح ساختمانی، طرح نظارتی کالاهای پزشکی،باشگاههای ورزشی ، قند وشکر ، مدارس غیرانتفاعی، حمل و نقل مسافرانجام شده است و طرح بازگشایی مدارس نیز در حال انجام می باشد .

   وی ادامه داد : دراین مدت نیز جهت صنوف آموزشگاههای رانندگی ، خشکشویی،خدمات لوله کشی گاز،درب و پنجره و زولبیا-بامیه قیمت گذاری صورت پذیرفته است .

   میرشکار افزود : در بازه زمانی اعلام شده در بخش آرد و نان در سطح استان نیز تعداد 3 هزار و 680 بازرسی صورت پذیرفته که منجر به تشکیل تعداد 187 پرونده تخلف شده شده است .

   وی خاطرنشان کرد : تعداد 9 هزار و 893 بازرسی طی مدت 5 ماهه امسال در حوزه ی قاچاق کالا در سطح استان توسط بازرسان سازمان انجام شده که در همین ارتباط تعداد 261 پرونده تخلف تشکیل که جهت رسیدگی به مراجع ذیربط ارجاع شده است .

   رییس سازمان صمت در ادامه ابراز داشت : طی مدت اعلام شده نیز در سطح استان در خصوص نظارت بر انبارها و سردخانه ها ،تعداد 709 بازرسی انجام گردیده که از این تعداد بازرسی ها 679 مورد مربوط به انبارها و تعداد 30 مورد مربوط به سرخانه ها می باشد .

   نادر میرشکار در ادامه افزود : در مدت 5 ماهه امسال تعداد یک هزار و 777 گزارش در سطح استان از طریق ستاد خبری ( مشارکت مردمی ) اخذ گردیده که از این تعداد 998 مورد تلفنی ، تعداد 273 مورد به صورت کتبی ، تعداد 298 مورد به صورت حضوری ، از طریق پورتال 6 مورد و از طریق سامانه پیامگیر 202 مورد می باشد که 664 گزارش متخلف شناخته شده ، تعداد 61 گزارش در دست بررسی ، تعداد 98 گزارش منجر به رضایت شاکی و 954 گزارش نیز غیر متخلف می باشد .

   وی افزود : تمامی گزارشات دریافت شده از طریق ستاد خبری طی مدت 5 ماهه امسال مربوط به گرانی بوده است و هیچ گونه گزارشی در خصوص کمبود کالا اخذ نگردیده است که بیشترین این گزارشات مربوط به لوازم خانگی ، سوخت, خدمات لوله کشی گاز , لوازم یدکی ، میوه و سبزیجات ، لبنیات ، نوشابه ،روغن ، گوشت ،تخم مرغ ، مرغ و... می باشد.

   رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان در پایان بیان داشت : هم استانیهای عزیز می توانند گزارشات خود را در خصوص تخلفات اقتصادی از جمله گرانفروشی ،کم فروشی وتقلب ، احتکار ، انبارهای بی نام نشان و... از طریق تماس تلفنی باشماره 124 ستادخبری سازمان در طول شبانه روز ( ازساعت 6صبح الی 13 و 16 الی 19 پاسخگویی اپراتور واز ساعت 19 به بعد از طریق تلفن پیامگیر ویا با حضور در محل سازمان به حوزه ستادخبری بصورت حضوری وکتبی گزارشات خود را ارائه نمایند وپس از اخذ گزارش ، بازرسین این سازمان سریعاً اقدام به بررسی واعلام نتیجه گزارش ( متخلف – غیرمتخلف) نموده که پس از آن طی تماس با شاکی نتیجه گزارش اعلام خواهد گردید .

   گفتنی است : هم استانیهای عزیز می توانند از طریق پورتال سازمان به آدرسcppo.mimt.gov.ir نیز گزارشات خود را ثبت که از همین روش نیز گزارشات مردمی قابل رسیدگی از طرف بازرسین می باشد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: