• پرداخت ۵۱۶ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی گیلان

   پرداخت ۵۱۶ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی گیلان

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان جمع اعتبارات رونق تولید استان گیلان را در سال 97 ، هزار و 200 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت : طبق آمارها تاکنون معادل 516 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی و صنعتی استان گیلان پرداخت شده است.

   به گزارش شاتا،فرهاد دلق پوش حمایت از واحدهای تولیدی صادرات محور و دانش‌بنیان را از دیگر اولویت‌های این سازمان جهت توزیع تسهیلات رونق تولید اعلام کرد و افزود: رفع مشکلات واحدها و پیگیری ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی جدید نیز به عنوان یک اولویت در دستور کار سازمان صمت گیلان قرار دارد.

   دلق‌پوش مجموع مبالغ تسهیلات رونق تولید در سال 96 را حدود هزار میلیارد تومان ارزیابی کرد و ابراز داشت: از این منابع یاد شده معادل 950 میلیارد تومان به واحدهای تولیدی و صنعتی استان تسهیلات پرداخت کردیم به طوری که در سال 96 سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از این حیث رتبه چهارم کشور را کسب کرد.

   وی با بیان اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در سال 96 در حوزه رفع مشکلات واحدهای تولیدی و از لحاظ تعداد پرداختی در رتبه نخست کشور قرار گرفته است عنوان کرد: تسهیلات هزار میلیارد تومانی سال 96 برای رفع مشکلات مالی، تأمین اجتماعی، هزینه‌های انرژی و یا مشکلات مالیاتی واحدهای تولیدی و صنعتی گیلان پرداخت شد.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان اختصاص هزار و 200 میلیارد تومان تسهیلات به این استان در سال 97 را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: به غیر از 516 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده، هم اکنون 300 میلیارد تومان نیز مصوب شده و در بانک‌های عامل استان گیلان آماده پرداخت به واحدهای تولیدی است.

   دلق‌پوش تأمین مواد اولیه، سرمایه در گردش و نیازهای ضروری برای حفظ تولید را از اولویت‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان جهت حمایت از واحدهای تولیدی فعال استان خواند و گفت: امیدواریم با پرداخت تسهیلات و برگزاری جلسات کارگروه رفع موانع تولید مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی حل و فصل شود.

   وی برگزاری جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی در استان گیلان را نیز بستری برای تسهیل در امور واحدهای تولیدی و صنعتی و رونق سرمایه‌گذاری دانست و اظهار داشت: حفظ واحدهای تولیدی و صنعتی فعال استان در درجه نخست و تقویت آن‌ها با هدف پایداری وضعیت اشتغال موجود، در دستور کار سازمان صمت قرار دارد.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان افتتاح و آماده بهره‌برداری بودن 18 واحد صنعتی و تولیدی این استان با سرمایه‌گذاری 454 میلیارد تومان در هفته دولت امسال را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: بخشی از این واحدها افتتاح شدند و مابقی نیز به زودی با حضور مسئولان کشوری به بهره‌برداری می‌رسند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: