• صدور42 فقره پروانه بهره برداری در 5 ماهه نخست سال در استان قم

   صدور42 فقره پروانه بهره برداری در 5 ماهه نخست سال در استان قم

   رییس سازمان صنعت ،معدن وتجارت قم گفت: صنایع مادر،‌ تکمیل حلقه های تولید و صنایع با فناوری پیشرفته و همچنین کم آب بر، از اولویت های سرمایه گذاری در قم است.

   به گزارش شاتا محمود سیجانی افزود:‌ بر اساس مزیت های قم و واحدهای مهم تولید در استان، حلقه های مفقوده زنجیره تولید در بخش های مختلف شناسایی و از سرمایه گذاری در این زمینه های حمایت و این موجب شده تا سرمایه گذاری های جدید در استان در راستای تکمیل زنجیره های تولید سوق داده شود.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم با اشاره به صدور 42 فقره پروانه بهره برداری در این استان، افزود: در 5 ماهه نخست سال 1398 سال رونق تولید 42 فقره پروانه بهره برداری ایجادی در قم صادرشده که بر این اساس 1185 نفر فرصت شغلی با سرمایه گذاری 1262میلیارد ریال ایجاد شده است .

   سیجانی ادامه داد: تکمیل زنجیره های تولید، اتصال حلقه های تولیدی موجود استان به یکدیگر، توجه به ایجاد صنایع مادر، حمایت از واحدهای تولیدی دانش بنیان و دارای فناوری های پیشرفته، بازسازی و نوسازی صنایع موجود، به روز رسانی تجهیزات، توسعه واحدهای فعال موجود همچنین پیداکردن بازارهای صادراتی برای تولیدات استان از جمله اولویت های مهم این سازمان است.

   وی،‌ ورود صنایع مادر به استان را موجب ایجاد اشتغال فراوان در صنایع پایین دستی دانست و اظهار داشت: از سرمایه گذاری در صنایع مادر از جمله صنایع لوازم خانگی، خودروسازی و صنایع فولادی که آب بر نباشد،‌ در استان به صورت جدی حمایت میشود.

   سیجانی با بیان اینکه از سرمایه گذاری در بخش نورد صنعت فولاد به دلیل آب بر نبودن و نداشتن آلایندگی در این استان حمایت می شود ادامه داد: حمایت از صنایع فولاد در بخش نورد مانند کارخانه فولاد غرب آسیا که تولیدات آن مواداولیه سایر صنایع استان است به صورت جدی مورد تاکید است.

   وی با تاکید بر تمرکز بر صنایع کوچک و متوسط و صنایع کم آب بر و غیرآلاینده، اظهار داشت: در کنار حفظ اشتغال واحدهای تولید موجود، ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی جدید در دستور کار قرار دارد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: