• رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی:

   در پنج ماهه نخست سالجاری 248 میلیارد ریال حقوق دولتی در استان مرکزی وصول شد

   در پنج ماهه نخست سالجاری 248 میلیارد ریال حقوق دولتی در استان مرکزی وصول شد

   رئیس سازمان صمت استان مرکزی گفت: با پیگیری های صورت گرفته در پنج ماهه نخست سالجاری 248 میلیارد ریال حقوق دولتی در استان مرکزی وصول شد.

   به گزارش شاتا محمدرضا حاجی پور ضمن اعلام این خبر گفت: باپیگیری های صورت گرفته توسط این سازمان مبنی بر استیفای حقوق دولت در پنج ماهه نخست سالجاری 248 میلیارد ریال حقوق دولتی معادن استان مرکزی وصول و به خزانه واریز شد.

   وی همچنین بااشاره به راهبردهای هفت گانه رونق تولید وزارت صمت درسالجاری گفت: با توجه به اینکه بخش معدن ظرفیت بالایی در اقتصاد کشور داشته و در شرایط کنونی کشور باید از این فرصت بیشتر بهره برداری شود در این راستا اجرای نقشه راه معدن و صنایع معدنی، پروژه توسعه فعالیت های اکتشافی، پروژه احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس به تعداد 150 معدن، پروژه تکمیل زنجیره ارزش فلزات اساسی( فولاد، مس و آلومینیوم) و پروژه تجهیز و نوسازی معادن کشور و بطورکلی توسعه معادن و صنایع معدنی یکی از محورهای هفت گانه رونق تولید وزارت صمت است .

   رئیس سازمان صمت استان مرکزی درادامه معادن را کانون محوری در حوزه کسب و کار و درآمد زایی و توسعه اقتصاد پایدار دانسته و افزود: لذا با توجه به این رویکرد و نیز بالابردن درآمد ناخالص ملی از سهم معادن سرمایه گذاری های مناسبی در بخش معدن در استان مرکزی صورت گرفته و در پنج ماهه نخست سالجاری تعداد 24 فقره پروانه اکتشاف ، 14 فقره گواهی کشف و 13 پروانه بهره برداری در بخش معدن صادر شده است .

   حاجی پور افزود: با صدور 13 پروانه بهره برداری زمینه اشتغال 105 نفر و سرمایه گذاری 111 میلیارد ریالی در بخش معادن استان مرکزی پیش بینی میشود.

   وی درخاتمه خاطر نشان کرد: ظرفیت استخراج پراونه های صادر شده مذکور 291 هزار تن و ذخیره قطعی معادن مذکور 3038 هزار تن می باشد که می تواند سهم به سزایی در توسعه اقتصاد و ایجاد اشتغال پایدار داشته باشد .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: