• معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت استان مرکزی خبر داد:

   بازرسی از 15554 واحد صنفی و تولیدی در پنج ماهه ابتدایی سال

   بازرسی از 15554 واحد صنفی و تولیدی در پنج ماهه ابتدایی سال

   معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت استان مرکزی گفت : طی پنج ماهه نخست سالجاری از 15554 واحد صنفی و تولیدی بازرسی بعمل آمد.

   به گزارش شاتا ، مجمد جواد قربانیان ، ضمن اعلام این خبر گفت: کارشناسان و بازرسان سازمان صمت از 15554 واحد صنفی و تولیدی در پنج ماهه نخست سالجاری بازرسی کرده و تعداد 1495 پرونده تخلف تشکیل شده است .

   وی درادامه افزود: دراین مدت با همکاری دستگاههای نظارتی 384 مورد گشت مشترک از اماکن و واحدهای صنفی و تولیدی انجام پذیرفت و واحدهای متخلف شناسایی و باآنها برخورد قانونی صورت گرفت.

   معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت استان مرکزی همچنین با اشاره به مشارکت مردم در امر نظارت بر واحدهای صنفی گفت: 3126مورد شکایت تلفنی ، حضوری و کتبی توسط مردم به ستاد خبری این سازمان گزارش شده که پس از بررسی تعداد 513 مورد متخلف شناسایی و به تعزیرات حکومتی معرفی شده اند .

   قربانیان تعداد پرونده های با ارزش ریالی بیش از 10 میلیون ریال را 76 پرونده اعلام و خاطر نشان کرد: در پنج ماهه نخست امسال 76 پرونده دارای ارزش ریالی بیش از 10 میلیون ریال تشکیل که ازاین تعداد 56 واحد صنفی و مابقی غیر صنفی بوده اند و جمع ارزش ریالی پرونده های مذکور بیش از 76 میلیارد ریال است .

   وی در خاتمه با اشاره به مبازره با قاچاق کالا خاطر نشان کرد: در بحث مبارزه با قاچاق کالاو احتکار بر اساس گزارش های واصله ، بازرسی های نوبه ای و گشت های مشترک با دستگاه های مربوطه از 940 واحد صنفی و غیر صنفی در 5 ماهه نخست سالجاری بازرسی بعمل آمده وتعداد 27 پرونده به ارزش ریالی بیش از دو میلیارد ریال تشکیل شده است .

   معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت استان مرکزی در خاتمه با اشاره به طرح نظارتی بازگشایی مدارس از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی اعم از گرانفروشی ، عدم صدور فاکتور و عدم نصب برچسب قیمت و .... مراتب را با تلفن 124 ستاد خبری سازمان صمت استان مرکزی اطلاع رسانی کنند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: