• آمادگی قطعه سازان گیلان در حوزه داخلی‌سازی ماشین آلات صنعتی

   آمادگی قطعه سازان گیلان در حوزه داخلی‌سازی ماشین آلات صنعتی

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در بازدید از شرکت های قطب سازان صنعت، خزر منبع و آروین دارو گفت: صنعتگران و قطعه‌سازان گیلانی به این قدرت و توانمندی رسیدند که آمادگی داخلی‌سازی اغلب ماشین‌آلات صنعتی مختلف را داشته باشند.

   به گزارش شاتا، فرهاد دلق پوش در بازدید از واحد تولیدی انواع ماشین آلات و ابرگیربکس های صنعتی و تعمیر انواع الکتروموتورهای ولتاژ بالا در انزلی، توانایی و دانش مهندسی این شرکت را قابل تحسین دانست و افزود: با وجود چنین پتانسیل و امکاناتی مدیران واحدهای صنعتی نباید نگران تحریم قطعات ماشین آلات صنعتی خود باشد و این شرکت‌ها به آسانی با قیمت تمام شده کمتر به مراتب بهتر از سازندگان خارجی می‌تواند نیاز آنان را مرتفع نمایند.

   دلق پوش با اشاره به بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب و تاکید بر تکیه به توان داخلی تصریح کرد: امروز در شرایط تحریم های همه جانبه چشم امید کشور به صنعتگران توانمند و بومی سازی ماشین آلات با تکیه بر دانش فنی و استعدادهای درخشان مهندسین و تکنسین های داخلی است و شکر خدا گیلانیان باهوش و با استعداد توانسته‌اند از تهدیدها فرصت بسازند.

   وی تاکید کرد: هر چه در صنعت و تولید متکی بر توانمندی داخلی باشیم ارزشمند و قابل تحسین است و مدیران واحدهای صنعتی کشور و استان در ساخت و تعمیر انواع ماشین آلات می‌توانند از شرکت های موجود در گیلان کمک بگیرند.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با بیان اینکه سامانه‌ای در این رابطه وزارت صمت برای اعلام توانمندی شرکت‌ها در حال ایجاد است گفت: شرکت های توانمند داخلی در آینده نزدیک می توانند با مراجعه به «سامانه توان ایران»، ثبت نام نموده و توانایی خود را اعلام نمایند تا بررسی و از واردات ماشین آلات و محصولات مشابه به کشور جلوگیری شود.

   گفتنی است هم اکنون بالغ بر 37 واحد قطعه سازی در انواع صنایع در گیلان در حال فعالیت هستند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: