• رئیس سازمان صنعت، معدن و‌ تجارت گیلان :

   واحدهای صنعتی و تولیدی بازوهای نظام هستند

   واحدهای صنعتی و تولیدی بازوهای نظام هستند

   در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع و رونق تولید در آستانه اشرفیه رئیس سازمان صنعت، معدن و‌ تجارت گیلان گفت: واحدهای تولیدی و صنعتی در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در کشور نقش بسزایی دارند که می‌توانند بسیار به ایجاد آرامش اقتصادی در کشور کمک کنند به همین دلیل واحدهای تولیدی بازوهای نظام هستند.

   به گزارش شاتا فرهاد دلق پوش افزود: تدبیر و صیانت از واحدهای موجود و حمایت از سرمایه گذاری جدید، فلسفه اصلی تشکیل این کارگروه است وصیانت از یک شغل و حمایت از سرمایه‌گذاری در شرایط دشوار کنونی یک تکلیف میهنی و اجتماعی است.

   دلق پوش از میزان پرداخت تسهیلات اختصاصی رونق تولید با توجه به تعداد معرفی شدگان به بانک ها بر اساس مصوبات این کارگروه اظهار نارضایتی کرد و اظهار داشت: فرمت های اقدامات بایستی توسط بانک‌ها در سامانه بهین یاب کامل شود و قرارداد خرید زمین شرکت شهرکهای صنعتی را به عنوان وثیقه ملکی بر اساس مصوبه قانونی این کارگروه برای پرداخت تسهیلات پذیرش نمایند و در پرداختها با سرعت عمل بیشتری اقدام کنند و از فرصت‌سوزی پرهیز نمایند.

   وی درخصوص لزوم اجرای مصوبات کارگروه گفت: علاوه بر کمیته نظارت در کار گروه رفع موانع تولید کمیته‌ای متشکل از نمایندگان استانداری و دستگاههای متولی با عنوان کمیته پایش تشکیل خواهد شد تا در صورت عدم اجرای مصوبات از سوی هر کدام از متولیان و بنگاههای اقتصادی مراتب مورد بررسی قرار گرفته و گزارش آن در صورت لزوم به دبیرخانه کارگروه ملی ارسال گردد .

   دبیر کارگروه رفع موانع و رونق تولید استان گیلان با اشاره به مصوبات جلسه سی و یکمین و سی و دومین شورای عالی اقتصاد تصریح کرد: جهت ساماندهی مالی متقاضیان کارگروه و احیای تولید، فرمهایی از سوی شورای عالی اقتصاد تدوین شده که در آن ضمن ساماندهی و حل مشکلات تولید موجبات تسهیل در روند پیگیری ها فراهم خواهد کرد.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و‌ تجارت گیلان از غیرقانونی بودن تعطیلی واحدهای صنعتی در کشور خبر داد و گفت: در سال جاری هیچ بانک و نهادی حق ندارد حتی یک واحد صنعتی را تعطیل کند و‌ اگر چنین کاری انجام دهند باید خودشان کارهای تولید در آن‌ واحد را انجام داده و از تعطیلی جلوگیری کنند و‌ در غیر این صورت تعطیلی واحدهای صنعتی توسط بانک‌ها و‌ نهادهای مختلف جرم بوده و پیگرد قانونی دارد.

   در این جلسه کارگروه گفتنی است در این کارگروه مشکلات و درخواستهای 12واحد و طرح تولیدی و خدماتی با حضور مدیران آن واحدها بررسی و تعیین تکلیف شد و مدیران شهرک های صنعتی به طرح مشکلات حوزه تولیدی خود به ویژه در حوزه مالیات برارزش افزوده و جریمه های مالیاتی ،عدم همکاری بانک ها در پرداخت تسهیلات، موانع فروش کالاهای تولیدی و حق سهم بیمه کارگران و ... پرداختند و از سوی مدیران کل ادارات تابعه پاسخ های لازم ارائه شد.

   سپس بازدید میدانی از دو واحد صنعتی در نقره ده و بازار در حال احداث میوه و تره بار آستانه اشرفیه و نشست با مدیران واحدهای صنعتی و بررسی مشکلات از دیگر برنامه های مدیران کل استان و معاون امور اقتصادی و هماهنگی استانداری گیلان از آستانه اشرفیه بودکه پس از جلسه کارگروه انجام پذیرفت.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: