• رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت قم خبر داد:

   صدور 277 فقره جواز تاسیس در 4 ماهه نخست سال جاری در قم

   صدور 277 فقره جواز تاسیس در 4 ماهه نخست سال جاری در قم

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم از صدور 277 فقره جواز تأسیس با سرمایه‌گذاری 12 هزار و 862 میلیارد ریال خبر داد و گفت : با صدور این مجوزها برای 5026 نفر اشتغال پیش‌بینی‌ شده است.

   به گزارش شاتا محمود سیجانی میزان صادرات کالاهای غیرنفتی از گمرکات استان در چهارماهه نخست سال جاری را بیش از ۵۰ تن و با ارزش ۵۰ میلیون دلاری دانست.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم خاطرنشان کرد: 22 فقره جواز تأسیس توسعه‌ای با 1696 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و با پیش‌بینی اشتغال‌زایی 971 نفری نیز تا پایان تیرماه صادر شده است.

   وی میزان صادرات از استان قم تا پایان تیرماه را مورد توجه قرار داد و افزود: میزان صادرات کالاهای غیرنفتی از گمرکات استان در این مدت بیش از 50 تن و با ارزش 50 میلیون دلاری که شامل محصولات پلاستیکی، محصولات فلزی، صنایع شیمیایی، اسنک، سوخت‌ها، روغن‌های معدنی، ماشین‌آلات، مفتول مسی، الیاف سنتتیک یا مصنوعی، کفش و غیره بوده است.

   به گفته سیجانی عمده کشورهای صادراتی محصولات استان قم شامل عراق، هند، افغانستان، پاکستان، ترکیه، ارمنستان، آذربایجان، ازبکستان و چین بوده است.

   وی با تأکید بر اینکه میزان صادرات استان بر اساس میزان مبدأ تولید، 85 هزار تن و به ارزش 85 میلیون دلار بوده است، یادآور شد: میزان واردات استان تا پایان تیرماه سال جاری به ارزش 133 میلیون دلار و با وزن 26 هزار تن بوده است./ک

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: