• سطح همکاری های سازمان توسعه صنعتی ملل متحد با ایران در حال افزایش است

   قائم مقام یونیدو عنوان کرد :

   سطح همکاری های سازمان توسعه صنعتی ملل متحد با ایران در حال افزایش است

   سطح همکاری های سازمان توسعه صنعتی ملل متحد با ایران در حال افزایش است

   مدیر ارشد سازمان جهانی یونیدو در دیدار با معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: هدف اصلی این سازمان ارتقاء و تسریع توسعه صنعتی در کشورهای در حال توسعه یا اقتصادهای در حال گذار و توسعه روابط صنعتی بین‌المللی است که در همین راستا خوشبختانه سطح همکاری های سازمان توسعه صنعتی ملل متحد با ایران در حال افزایش است.

   به گزارش شاتا، فیلیپ شولتز افزود: سازمان یونیدو معتقد است که صنعت رقابتی و زیست‌محیطی قابل قبول، دارای نقشی بسیار اساسی در تسریع رشد اقتصادی، ریشه کن کردن فقر و دستیابی به اهداف توسعه‌ای است؛ این سازمان در چارچوب 3 عنوان کلی زدودن فقر به واسطه فعالیت‌های مولد، ظرفیت تجاری و انرژی و محیط زیست خدمات فنی و مشاوره ای به کشور های عضو خود ارائه خدمات می کند.

   وی ادامه داد: یکی از مهمترین اهداف سازمان سازمان توسعه صنعتی ملل متحد(یونیدو)، ایجاد زمینه های توسعه پایدار و جامع شمول برای 100 کشور عضور این نهاد جهانی است.

   شولتز اضافه کرد: برنامه های سازمان یونیدو در سطح کشور های عضو و در قالب برنامه های دسته بندی شده در حال اجراست و اهدافی همچون توسعه صنعتی، تولیدات رقابتی، استفاده مناسب از منابع و ارتقای فناوری؛ با دقت دنبال می شود.

   وی افزود: طبق اطلاعات ارائه شده از سوی مقامات ایرانی، حدود یک سوم تولید ناخالص داخلی ایران مربوط به حوزه صنعت، معدن و تجارت است که می توان از این سهم بالا به عنوان فرصتی برای افزایش همکاری های توسعه ای میان دو طرف نام برد.

   مدیر ارشد سازمان جهانی یونیدو تصریح کرد: در اجلاس آتی این سازمان که در ابوظبی برگزار خواهد شد به موضوعات مهمی چون انرژی و محیط زیست پرداخته خواهد شد که در همین راستا ایران هم می تواند دارای نقش فعالتری در برگزاری این اجلاس جهانی داشته باشد.

   شولتز اعلام کرد: موضوع انقلاب صنعتی جدید و تاثیرات آن بر کشورها و مواردی همچون زیست فناوری، اینترنت، فناوری های نوین مواد و ...؛ در اجلاس پیش روی مورد و بحث و بررسی قرار خواهند گرفت.

   وی گفت: در این سفر دو روزه تمامی برنامه ها و عملکرد موجود در مسیر همکاری های سازمان یونیدو و وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان نقطه کانونی همکاری های دو طرف مورد توجه خواهد بود و برای بهبود شرایط همکاری ها و گسترش آن ها تبادل نظر خواهیم نمود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: