• رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان خبر داد:

   صدور 88 گواهی کشف معادن در استان سمنان

   صدور 88 گواهی کشف معادن در استان سمنان

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: ۸۸ فقره گواهی کشف معادن با ذخیره قطعی ۵۹ میلیون تن در این استان صادر شده است.

   به گزارش شاتا، بهروز اسودی با اعلام این خبر افزود: برای این تعداد گواهی کشف صادره در استان سمنان برآورد هزینه عملیاتی بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال شده است.

   وی بیان کرد: ۶۰۸ معدن با اشتغالزایی برای بیش از چهار هزار نفر در استان سمنان فعال است.

   اسودی با اشاره به مسائل در حال پیگیری در بخش معدن استان سمنان، اظهار کرد: تأمین و تخصیص اعتبار لازم برای تکمیل طرح مطالعه ژئوفیزیک هوایی و تکمیل عملیات اکتشافی در برخی محدوده‌های معدنی و ساماندهی امور زیربنایی، راه‌سازی و تجهیزات در معادن، از مهم‌ترین مسائل و مشکلات این بخش است که برای رفع آنها اقدامات لازم در دستور کار قرار دارد.

   وی با بیان اینکه پراکندگی و تنوع مواد معدنی استان در گسترهای در حدود ۹۷ هزار و ۴۹۱ کیلومتر مربع است، تصریح کرد: سالانه ۲۳ میلیون و ۱۶۷ هزار تن ماده معدنی از معادن استان سمنان استخراج می‌شود.

   اسودی با اشاره به ذخیره قطعی معدنی بیش از ۶۰۰ میلیون تُنی در سمنان، اضافه کرد: اکنون بیش از ۴۲ نوع ماده معدنی در سال از معادن استان استخراج می‌شود.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان یادآور شد: این استان از لحاظ استخراج مواد معدنی رتبه ششم و در شاخص تعداد معادن رتبه پنجم کشور را داراست و ۴۰ درصد گچ، ۶۰ درصد نمک، ۹۵ درصد سلستین، ۹۵ درصد زئولیت، ۴۰ درصد سولفات سدیم، ۱۵ درصد زغال سنگ و ۲۰ درصد کرومیت کشور در استان سمنان تولید می‌شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: