• آغاز عملیات اجرایی ساخت کارخانه کاغذ لوتوس فجر در شهرستان تربت حیدریه با حضور وزیر صمت

   آغاز عملیات اجرایی ساخت کارخانه کاغذ لوتوس فجر در شهرستان تربت حیدریه با حضور وزیر صمت

   آغاز عملیات اجرایی ساخت کارخانه کاغذ لوتوس فجر در شهرستان تربت حیدریه با حضور وزیر صمت

   همزمان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در استان خراسان رضوی عملیات اجرایی ساخت کارخانه کاغذ با استفاده از کربنات کلسیم در بخش رباط سفید شهرستان تربت حیدریه برگزار شد.

   به گزارش شاتا، رضا رحمانی در این مراسم با اشاره به برنامه توسعه واحدهای تولید کاغذ در کشور، اظهار داشت: مصرف سالانه کاغذ چاپ، تحریر و روزنامه در کشور بالغ بر 335 هزار تن است که توسط واحدهای فعال موجود می توانیم حدود 50 درصد نیاز کاغذ کشور را تامین نماییم.

   وی گفت: در تولید کاغذ چاپ، تحریر و روزنامه، 3 واحد تولیدی با ظرفیت اسمی بالغ بر 175 هزار تن در کشور فعالند و 5 طرح دیگر باظرفیت 338 هزار تن طی چند سال آینده می توانند وارد فاز تولید شوند.
   وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: کارخانه کاغذ لوتوس فجر شهرستان رباط سفید یکی از طرح های تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم در کشور است که فاز نخست آن با ظرفیت بالغ بر 10 هزار تن در سال، تا یکسال آینده احداث و وارد چرخه تولید خواهد شد.
   وی اضافه کرد: این واحد دارای ظرفیت اسمی 21 هزار تنی بوده و برآورد اولیه سرمایه گذاری در آن حدود 750 میلیارد ریال می باشد.
   رحمانی خاطرنشان کرد: تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم از روش‌های مرسوم در تولید کاغذ در دنیاست که در همین راستا و با توجه به هزینه‌های پایین تولید در این روش، حدود 145 طرح صنعتی در سطح کشور مجوز تاسیس دریافت و 15 مورد از این طرح‌ها با ظرفیت بالغ بر 115 هزار تن دارای 60 تا 100 درصد پیشرفت فیزیکی می باشند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: