• کردستان با مجموعه توانمندی ها و پتانسیل هایش، نباید مشکل تولید واشتغال داشته باشد

   معاون اقتصادی و بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت اذعان کرد که استان کردستان با توجه به توانمندی هاوپتانسیل های موجود نباید در تولید واشتغال مشکل داشته باشد.

   به گزارش شاتا،عباس قبادی در مراسم روز ملی صنعت و معدن و تجلیل از تولیدکنندگان نمونه استان کردستان ضمن ابلاغ تبریکات وزیر و مجموعه معاونین وزارت صنعت، معدن وتجارت به تولیدگران کردستانی گفت: تحریم های ظالمانه دشمنان در سال گذشته شرایط دشواری را برای کشور ایجاد کرد.

   وی افزود: با تلاش تولیدکنندگان و همت مردم و مسئولان تلاش شد تا روند تولید با مشکل مواجه نشود.

   قبادی ادامه داد: دشمنان در حوزه تحریم ها در درجه اول به دنبال این بودند تا تولید واشتغال در کشور تضعیف شود.

   وی با بیان اینکه تولید در کشور امنیت، اشتغال، اعتبار به پول ملی و تنظیم بازار را به دنبال دارد، گفت: اگر در کشور رونق تولید وجود داشته باشد در تنظیم بازار نیز مشکلات به حداقل ممکن خواهد رسید.

   معاون اقتصادی و بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت به وجود منابع غنی و نیروی انسانی توانمند و کارآمد در کردستان نیز اشاره کرد وافزود: استانی که سال گذشته بیش از یک میلیون تن تولید گندم تولید کرد و ۶۰ درصد مازاد تولید گوشت مرغ را صادر می کند نباید جوان بیکار داشته باشد.

   قبادی در ادامه سخنان خود به تفویض بیشتر اختیارات وزیر صمت به استانها نیز گریزی زد وگفت: اگر قرار باشد اتفاق تاثیرگذاری روی بدهد در خود استان باید مدیریت شود و تصمیمات لازم اتخاذ گردد.

   در این مراسم از ۳۰ نفر تولیدکننده برتر حوزه صنعت و معدن استان با اهدا تندیس تقدیر شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: