• رئیس سازمان صمت استان سمنان خبر داد :

   پیش بینی رشد 25 درصدی تولیدات نساجی و پوشاک در سمنان

   پیش بینی رشد 25 درصدی تولیدات نساجی و پوشاک در سمنان

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سمنان در همایش تجلیل از صنعتگران و معدنکاران نمونه استان از برنامه ریزی و پیش بینی رشد 25 درصدی تولیدات نساجی و پوشاک در سمنان خبر داد.

   به گزارش شاتا، بهروز اسودی در جمع صنعتگران و معدنکاران استان سمنان اعلام کرد: ساماندهی لوازم خانگی و بهبود شرایط مربوط به صنایع ریلی از جمله اولویت های رونق تولید در حوزه صنعت، معدن و تجارت استان سمنان است.

   وی رفزود: برنامه ریزی ما در سال ۹۸ بر این محور استوار است که هیچ واحد صنعتی و معدنی نباید تعطیل شود و وضع موجود در واحدها باید حفظ شود.

   اسودی ادامه داد: توسعه خوشه های صنعتی استان به ۴۰ خوشه و توسعه تجارت فرش دستباف میتواند در بخش بازرگانی استان نقش مهمی داشته باشد.

   وی اضافه کرد: تعمیق ساخت داخل و فعال سازی واحدهای تولیدی غیر فعال و ارتقای نوآوری تولید در تحقق شعار سال بسیار مورد تاکید می باشد.

   اسودی در خصوص بخش معدن و برنامه های توسعه ای سازمان افزود: بیشتر اکتشافات ما در بخش معادن سطحی است و برای توسعه بخش معدن باید به فکر اکتشافات عمقی باشیم.

   وی ادامه داد: نوسازی ماشین آلات حوزه معادن و توسعه معادن کوچک و تهیه نقشه راه معدن در سطح استان سمنان در دستور کار قرار دارد.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: در استان سمنان بیش از ۲۰۳۰ واحد تولیدی صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی فعالیت می کنند که زمینه اشتغال حدود ۵۳ هزار نفر را فراهم کرده اند.

   وی گفت: ۶۳درصد اشتغال واحدهای صنعتی در صنایع کوچک و متوسط استان می باشد؛ 89 درصد از صنایع استان، جز صنایع کوچک و6 درصد از صنایع جز صنایع متوسط و5 درصد نیز جز صنایع بزرگ محسوب می شوند.

   اسودی ادامه داد: 55 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش صنعت استان انجام شده که 53 درصد آن توسط صنایع بزرگ و47 درصد مابقی توسط سایر صنایع استان اعم از صنایع کوچک و متوسط انجام شده است.

   وی اضاه کرد: بیش از ۵۳هزار نفر در واحدهای تولیدی و صنعتی سمنان مشغول به کار هستند که 48 درصد در صنایع کوچک، 15 درصد در صنایع متوسط و 37 درصد در صنایع بزرگ است.

   رئیس سازمان صمت سمنان نظهار داشت: 54 درصد صنایع استان در واحدهای تحت پوشش شرکت شهرک های صنعتی و 46 درصد نیز در خارج از شهرک فعالیت دارند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: