• طرح مجتمع 5 میلیون تنی فرآوری و گندله سازی سنگان در آستانه افتتاح / اشتغال 1400 نفری واحد معدنی در خراسان رضوی

   طرح مجتمع 5 میلیون تنی فرآوری و گندله سازی سنگان در آستانه افتتاح / اشتغال 1400 نفری واحد معدنی در خراسان رضوی

   طرح مجتمع 5 میلیون تنی فرآوری و گندله سازی سنگان در آستانه افتتاح / اشتغال 1400 نفری واحد معدنی در خراسان رضوی

   طرح مجتمع فرآوری و گندله سازی سنگان با ظرفیت 5 میلیون تن گندله سازی و 5 میلیون تن فرآوری و کنسانتره سنگ آهن مهر ماه امسال به بهره برداری می رسد.

   این طرح در خراسان رضوی شهرستان خواف و در مجاورت معدن سنگ آهن قرار دارد و اشتغال زایی مستقیم آن 1400 نفر و غیر مستقیم 5هزارنفر ذکر شده است .
   این طرح که با سرمایه گذاری شرکت فولاد مبارکه اصفهان و با هزینه ثابت 24 هزارمیلیارد ریال در حال انجام و اتمام است .
   گفتنی است علیرغم تامین زیر ساختهای برق و آب و گاز جهت امکان راه اندازی کارخانه گندله سازی ، وضعیت پیشرفت پروژه های اصلی تامین زیر ساخت به دلیل موانع و مشکلات موجود که اهم آن مشکلات تامین منابع مالی است متناسب با اهداف بهره برداری طرح نبوده است.
   وضعیت فعلی سیستم حمل و نقل منطقه ( ریلی و جاده ای ) با عنایت به ضرورت تامین کنسانتره از مبادی منطقه و فرامنطقه ای و نیز انتقال محصول به نقاط کشور از دیگر نیازمندیهای اصلی طرح محسوب می شود .
   این مجتمع در زمینی به مساحت 150 هکتار در چند مرحله خاکبرداری ، آرماتور بندی ، قالب بندی ، بتن ریزی ، خاکریزی نصب سوله های صنعتی و اکنون نصب تجهیزات است که طی 36 ماه انجام گرفته است.
   طرح کنسانتره این پروژه با حدود 86 درصد پیشرفت فیزیکی و طرح گندله سازی آن با 99 درصد به زودی بهره برداری می شوند .
   گروه صنعتی و معدنی سنگان همچنین طرح طرح 2.5 میلیون تنی گندله سازی را در برنامه دارد که اکنون با بیش از 95 درصد پیشرفت فیزیکی آماده بهره برداری است .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: