• رشد اقتصادی با آماده شدن زیرساخت ها حاصل می شود

   رشد اقتصادی با آماده شدن زیرساخت ها حاصل می شود

   رئیس سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی گفت : رشد اقتصادی مناطق کشور با آماده شدن زیر ساخت ها حاصل می شود، بنابراین باید قبل از هرکاری، این موضوع در برنامه های دستگاه ها قرار گیرد.

   به گزارش شاتا حبیب الله ترشیزیان در آستانه فرارسیدن 10 تیر روز صنعت و معدن اظهار داشت : اکنون در خراسان رضوی، توسعه کارخانه فولاد را در دست اقدام داریم و مشکل عمده نیز نبود زیر ساخت ایجاد این کارخانه در این منطقه است.
   وی گفت : صنایع فولاد به آب فراوان نیاز دارد اما در زمان حاضر فکری برای تامین آب مورد نیاز این کارخانه نشده است.
   ترشیزیان با بیان اینکه باید هر چه زودتر راهکاری برای تامین آب مورد نیاز این کارخانه اندیشید، افزود: در صورت تامین نشدن آب مورد نیاز این کارخانه، راه اندازی این کارخانه نمی تواند به سرعت انجام گیرد.
   وی حمل ونقل ریلی را از دیگر نیازهای این منطقه دانست و گفت : حمل و نقل مواد اولیه، سنگ و محصولات خراسان رضوی به سایر نقاط کشور از جمله منطقه خلیج فارس، نیاز به امکاناتی مثل ریل و قطار دارد که در زمان حاضر این امکانات کمتر برای این منطقه فراهم شده است.
   رئیس سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی افزود: استان خراسان رضوی حتی در زمینه حمل و نقل جاده ای نیز در مقایسه با سایر استان ها از وضعیت خوبی برخوردار نیست.
   وی تصریح کرد استان خراسان رضوی ظرفیت خوبی برای توسعه حمل و نقل ریلی بهره مند است اما هنوز از این ظرفیت بخوبی استفاده نشده است.
   ترشیزیان، تامین بودجه برای توسعه حمل و نقل ریلی و جاده ای در این استان را مورد تاکید قرارداد و گفت: باید برای رفع مشکل صنایع معدنی به ایجاد زیرساخت های حمل و توجه کرد چون این موضوع می تواند در رشد اقتصادی منطقه و کشور تاثیر بسزایی داشته باشد.
   10 تیر در تقویم رسمی کشور به عنوان روز صنعت و معدن نامگذاری شده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: