• افتتاح بزرگترین شهرک دارویی صنعتی کشور

   افتتاح بزرگترین شهرک دارویی صنعتی کشور

   شهرک صنعتی دارویی برکت به عنوان بزرگترین شهرک دارویی صنعتی گشور در استان البرز به بهره برداری رسید.

   به گزارش شاتا، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز در مورد این شهرک توضیح داد: این شهرک 200 هکتار مساحت دارد که زیر ساخت های آن مطابق با استانداردهای روز دنیا طراحی و عملیاتی شده است.

   رئیس سازمان صمت البرز تاکید کرد: شهرک صنعتی دارویی برکت بزودی هاب داروسازی منطقه خواهد بود.

   وی افزود : در این شهرک به زودی داروهای دانش بنیان، داروهای پر مصرف و صنایع وابسته داروسازی به تولید انبوه خواهند رسید.

   شاهمرادی ادامه داد: این شهرک که با تلاش ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با هزینه چهار هزار میلیارد ریال ساخته شده در کشور و در منطقه کم نظیر بوده و با شاخص های زیست محیطی سازگار است.

   بنا به گفته این مقام مسئول در آینده ای نه چندان دور این شهرک، هاب داروسازی منطقه خواهد شد و علاوه بر رفع نیاز داخلی کشور می توان بخش عمده ای از تولیدات دارویی این شهرک را به اقصی نقاط جهان صادر کرد.

   شاهمرادی در خصوص احداث این شهرک در استان البرز، بیان کرد: هم اینک استان البرز با وجود 51 شرکت دارویی، قطب داروسازی کشور به شمار می رود و تولیدات دارویی این استان در بازار پررقابت دارویی جهان، مورد استقبال قرار گرفته است.

   رئیس سازمان صمت استان البرز با اشاره به اشتغال مستقیم و غیر مستقیم این شهرک که در حدود 30 هزار نفر پیش بینی می شود؛ تصریح کرد : حدود هفت هزار نیروی متخصص و زبده در این شهرک مشغول به فعالیت خواهند شد.

   شاهمرادی درباره امکانات این شهرک خاطرنشان کرد : آب، برق، گاز، تلفن، راه دسترسی مناسب، تصفیه خانه و اینترنت پرسرعت بخشی از امکانات زیرساختی خوب این شهرک است که به صنایع دارویی ارائه خواهد شد.

   وی ادامه داد: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته 105 واحد تولیدی در این شهرک ساخته خواهد شد که تا کنون 38 کارخانه برای حضور اعلام آمادگی کرده‌اند.

   رئیس سازمان صمت استان البرز در خاتمه گفت: بر مبنای پیش بینی های صورت گرفته ظرف 18 ماه آینده تولیدات این شهرک از خروج حدود ۵۰۰ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری خواهد کرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: