• احتکاری نداریم/ خودروها پس از تکمیل تحویل مشتریان می شود

   مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صمت :‌

   احتکاری نداریم/ خودروها پس از تکمیل تحویل مشتریان می شود

   احتکاری نداریم/ خودروها پس از تکمیل تحویل مشتریان می شود

   مدیرکل دفتر بازرسی ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایت وزارت صمت در بازدید از نمایشگاه دائمی قطعات خودکفا نشده ساپکو و پارکینگ های ایران خودرو اعلام کرد :‌ هیچ گونه احتکاری در شرکت ایران خودرو صورت نگرفته و بیش تر خودروهای موجود ، خودرو های دارای کسری قطعه ( های تک ) است که به زودی تکمیل وتحویل مشتریان می شود.

   به گزارش شاتا ، اکبر صادقی با بیان این مطلب افزود: فرآیند تکمیل کاری خودرو های ناقص با سرعت بیش تری در ایران خودرو درحال انجام است و اطمینان می دهم با پیگیری وزارت صمت و تلاش خودرو سازان به زودی تحویل خودرو های معوقه به روز می شود .

   وی مشکل خودرو های دارای کسری قطعه را نبود سرمایه در گردش مناسب برای تولید در خودرو سازان و عدم تامین برخی از قطعات الکترونیکی و ایمنی دانست و تصریح کرد:‌ با پای کار آمدن شرکت های دانش بنیان ، روند بومی سازی قطعات حساس و الکترونیکی خودرو ها سرعت می گیرد.

   مدیرکل دفتر بازرسی ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایت وزارت صمت گفت:‌ براساس آمار اعلامی از سوی ایران خودرو ، این شرکت از هفتم خرداد تاکنون بیش از 23 هزار دستگاه خودرو ناقص را تکمیل و تحویل مشتریان داده است .

   صادقی توسعه داخلی سازی را تنها راه بقا و ارتقای صنعت خودروی کشور دانست و خاطر نشان ساخت : طرح بومی سازی قطعات پیشرفته خودرو که به ابتکار وزیر صنعت ، معدن و تجارت شکل گرفته ، شرکت ایران خودرو با تیم مدیریتی جدید ساپکو و هم افزایی ایجاد شده بین قطعه سازان گام های خوبی برداشته است و این روند داخلی سازی قطعات با سرعت بیش تری صورت گیرد.

   وی بیان کرد:‌ درشرایط فعلی انتخابی جز افزایش توان ساخت داخل درخودرو سازی و قطعه سازی نداریم و بایدخرید قطعه از خارج کاهش یابدو وزارت صمت از روند بومی سازی قطعات حمایت های مالی و معنوی خواهد کرد

   در ادامه منصور منصوری «مدیر عامل ساپکو» نیز در این بازدید اضافه کرد : تلاش جهادی برای خود کفایی قطعات در ساپکو به راه افتاده است که در ماه های آینده شاهد تولید انبوه قطعاتی که توسط سازندگان ایرانی خود کفا شده، خواهیم بود .

   وی افزود: ما به دنبال به حداقل رساندن ارزبری و وابستگی تامین قطعات هستیم که نتیجه آن کاهش ریسک تامین و تولید خودرو خواهد بود .

   منصوری در زمینه داخلی سازی قطعات محصول 301 اظهارداشت:‌ از 1122 قطعه محصول 301 حدود 562 قطعه آن با همت بلند سازندهای ایرانی بومی سازی شده است .

   مدیرعامل ساپکو از تولید خودرو 301 تا پایان امسال خبر داد و اظهارداشت :‌ پلتفرم این محصول مبنایی برای تولید و عرضه چهار خودرو دیگر توسط ایران خودرو خواهد بود .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: