• در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام شد :

   بازرسی بیش از 6 هزار و ۷۰۰ مورد در استان کردستان

   بازرسی بیش از 6 هزار و ۷۰۰ مورد در استان کردستان

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در سومین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان از انجام بیش از شش هزار و ۷۰۰ مورد بازرسی در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد.

   به گزارش شاتا،محمد دره وزمی عمده بازرسی های انجام شدە برای مبارزه با قاچاق کالا را در حوزە سیگار، لوازم آرایشی بهداشتی، مواد غذایی و پوشاک ذکر کرد و گفت: در این باره تعداد پرونده های تشکیل شده ۴۳۱ مورد به ارزش یک میلیارد و ٨۳۴ میلیون ریال بوده است.

   دره وزمی در ادامه تعداد بازرسی های انجام شده در سال ۹۷ نسبت به سال قبل از آن را دارای هشت درصد رشد اعلام کرد وافزود: تعداد پرونده ها نیز در همین مدت ۱۳ درصد رشد و ارزش کالاهای کشف شده ۱۷۶ درصد با افزایش و رشد مواجه بوده است.

   وی در ادامه تعداد واحدهای صنفی استان را ۷۰ هزار واحد نام برد و گفت: ما در سطح استان تنها ۴۷ بازرس داریم که از این تعداد تنها ۳۰ نفر به امر بازرسی مشغول هستند.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با بیان اینکه قاچاق امری مذموم و نیازمند مبارزه در راستای حمایت از تولید داخل است گفت: امیدواریم با رونق تولید وافزایش اشتغال روز به روز شاهد کاهش قاچاق در استان باشیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: