• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان خبر داد :

   توزیع ۱۰ هزار و ۲۳۰ تن شکر با نرخ مصوب دولتی در لرستان/ مشکلی در جهت تامین و توزیع شکر در استان نداریم

   توزیع ۱۰ هزار و ۲۳۰ تن شکر با نرخ مصوب دولتی در لرستان/ مشکلی در جهت تامین و توزیع شکر در استان نداریم

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان از توزیع ۱۰ هزار و ۲۳۰ تن شکر با نرخ مصوب دولتی دولتی سه هزار و ۴۰۰ تومان در این استان در ۳ ماهه ابتدایی امسال خبر داد.

   به گزارش شاتا، محمدرضا صفی خانی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب، افزود: از این میزان دو هزار تن شکر تولیدی لرستان، سه هزار و ۳۰۰ تن تولید همدان، یک هزار تن از اصفهان، ۴۳۰ تن خوزستان بوده و همچنین سه هزار و ۵۰۰ تن شکر تولیدی اصفهان نیز در سطح لرستان در حال توزیع است.

   وی تصریح کرد: البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که هیچگونه شکری از سوی این سازمان به زنبورداران داده نشده و جهاد کشاورزی این اقدام را انجام می‌دهد.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نحوه توزیع شکر در لرستان بیان کرد: افراد متقاضی دریافت شکر حوزه صنعت با مجوز معاونت صنعتی بعد از آنالیز کامل به معاونت بازرگانی معرفی شده و این معاونت نیز پس از بررسی‌های دقیق اقدام به صدور حواله برای متقاضیان می‌کند.

   صفی خانی ادامه داد: همچنین شکر مورد نیاز صنوف نیز از طریق اتحادیه قنادان در اختیارشان قرار می‌گیرد، از سوی دیگر بخشی از شکر مورد نیاز خانوار نیز از طریق اتاق اصناف در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

   وی در ادامه با اشاره به اینکه بخشی از شکر مورد نیاز مردم از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای توزیع می‌شود، افزود: با برنامه‌ریزی صورت گرفته فروشگاه‌های زنجیره‌ای از جمله افق کوروش، اتکا، رفاه، هفت و سایر فروشگاه‌های معتمد به عنوان عرضه‌کنندگان شکر با نرخ دولتی هستند.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان اضافه کرد: هیچ کمبودی در زمینه تامین شکر با نرخ دولتی ۳هزار و ۴۰۰ تومان وجود ندارد و در تمامی شهرستان‌های استان شاهد عرضه این محصول هستیم.

   صفیخانی گفت: در زمینه تامین شکر با نرخ دولتی مشکلی نداریم و در فروشگاه‌های مختلف این محصول در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد در صورتی که افراد مشاهده کردند که شکر با قیمت بالاتر از نرخ مصوب اعلام شده به فروش می‌رسد می‌توانند مراتب را با سامانه ۱۲۴ در میان بگذارند تا در اسرع وقت با متخلفان برخورد شود.

   وی اظهار داشت: همچنین در سه ماهه ابتدایی امسال ۲۰۰ تن شکر بسته‌بندی شده ۹۰۰ گرمی با قیمت مصوب ۴۰۰۰ تومان در درب فروشگا‌ه‌های مختلف استان لرستان در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گرفته است.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان در ادامه با اشاره به اینکه امسال ۱۲۵۰ تن شکر با نرخ دولتی جهت تنظیم بازار به قند تبدیل شده است، افزود: در زمینه تنظیم قیمت قند نیز با برنامه‌ریزی صورت گرفته حدود ۱۲۵۰ تن شکر از طریق واحدهای صنعتی به قند تبدیل شده که این محصول نیز با نرخ مصوب هر کارتون ۲۸۵۰۰ تومان با آرم تنظیم بازاری در سطح استان در حال توزیع است.

   صفی خانی یادآور شد: مشکلی در زمینه تامین و توزیع شکر در استان لرستان وجود ندارد و در تمام شهرستانها اقدامات لازم صورت گرفته است.

   وی بیان کرد: در صورتی که عاملانی به دنبال عرضه شکر باشند در صورتی که این شکر به دست مصرف‌کنندگان برسد هیچ مشکلی در تامین شکر مورد نیاز آنها نیز نداریم و این امر با نظارت معاونت بازرسی سازمان در جهت توزیع مناسب تحقق می یابد.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان در پایان گفت: هیچ گونه کمبود شکری با نرخ دولتی نداریم و در صورتی که افراد این امر را مشاهده کردند اعلام کرده تا شرایط برای تامین شکر با نرخ دولتی مهیا شود و در صورت مشاهده تخلف مراتب را با سامانه ۱۲۴ در میان بگذارند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: