• پیگیری تاسیس بانک صنعت و معدن در جیرفت / اختصاص ۲ درصد از حقوق مالکانه معادن جنوب کرمان به این خطه

   وزیر صمت در جیرفت مطرح کرد:

   پیگیری تاسیس بانک صنعت و معدن در جیرفت / اختصاص ۲ درصد از حقوق مالکانه معادن جنوب کرمان به این خطه

    پیگیری تاسیس بانک صنعت و معدن در جیرفت / اختصاص ۲ درصد از حقوق مالکانه معادن جنوب کرمان به این خطه

   وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تاسیس شعبه ای از بانک صنعت و معدن در جیرفت و اختصاص ۲ درصد از حقوق مالکانه معادن جنوب کرمان را به این منطقه را در دستور کار داریم.

   به گزارش شاتا، رضا رحمانی در نشست با فعالان اقتصادی جنوب کرمان با بیان این مطلب، افزود: سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران نیز علاوه بر بودجه مصوب دو میلیارد تومان از محل سایر منابع به جنوب کرمان اختصاص دهد که این موَضوع را ابلاغ خواهم کرد.
   وی با تاکید بر حمایت از سرمایه گذاری و سرمایه گذاران در منطقه، گفت: به عنوان رییس مجمع سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی از حداکثر اختیاراتم برای حمایت از سرمایه گذاران حوزه تولید این خطه استفاده خواهم کرد.
   وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه از بدو تصدی وزارت صمت بر نگاه ویژه به مناطق کمتر برخوردار تاکید داشته ام، اضافه کرد: در این راستا هم در حوزه دولت و هم وزارتخانه اقداماتی شروع شده است و در فاز اول، مطالعاتی در ۱۰ استان انجام گرفت.
   رحمانی استفاده بهینه از امکانات و قوانین و پتانسیل های موجود را ضروری دانست و گفت: در حوزه واگذاری زمین برای راه اندازی واحد تولیدی در شهرکها و نواحی صنعتی سیاست ما این است که امسال در مناطق کمتر برخوردار افزایش قیمتی نداشته باشیم.
   وی توزیع اثر بخش منابع را از دیگر اولویتهای دارای مزیت توصیف کرد و افزود: این موضوع در تخصیص منابع برای تکمیل و تامین زیرساختهای مورد نیاز شهرکها و نواحی صنعتی باید لحاظ شود .
   وزیر صنعت، معدن و تجارت معادن را جزو اولویتهای مهم امسال وزارتخانه دانست و گفت: به فرموده مقام معظم رهبری معدن میتواند جایگزین نفت بشود و وزارت صمت از سرمایه گذاران در حوزه معدن به خصوص در جنوب کرمان که دارای ذخایر خدادادی است ، حمایت می کند .
   رحمانی کل استان کرمان را بهشت معادن توصیف کرد و افزود: باید دو تا سه پروژه خوب با حمایت ایمیدرو در حوزه معدن در منطقه جنوب گرمان فعال شود.
   وی با بیان برخی ضروریات مهم برای فعالیت های معدن و صنایع معدنی تصریح کرد: جذب نیرو ، تامین و تدارکات و گردش مالی باید از منطقه محل فعالیت معدن انجام گیرد.
   وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین صادرات را از اولویتهای دیگر امسال دانست و بیان کرد: رایزنان بازرگانی ایران در کشورهای مختلف در خدمت تولید و صادرات هستند.
   گفتنی است رحمانی پس از این جلسه واحد تولید لیچینگ مس شرکت فرآوری صنایع مس امید سبزواران در جیرفت کرمان را افتتاح کرد و از پایانه صادراتی جنوب کرمان بازدید به عمل آورد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: