• معاون آموزش، پژوهش و فنآوری وزارت صمت :

   از بدنه سازمان صنعت، معدن و تجارت برای مدیریت آن استفاده شود

   از بدنه سازمان صنعت، معدن و تجارت برای مدیریت آن استفاده شود

   معاون آموزش، پژوهش وفنآوری وزارت صمت گفت: : کار سازمان صنعت، معدن و تجارت هدایت، تسهیل‌گری و اعمال سیاست‌های کلان است، و باید از خود بدنه برای مدیران آن استفاده کرد.

   به گزارش شاتا، برات قبادیان در آیین معارفه حمید رضا ایزدی «رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس» و تکریم فریبرز رضا زاده «رییس سابق این سازمان» با بیان اینکه آزمون و خطاهای زیادی داشته ایم تا بتوانیم مدیر تربیت کنیم، تصریح کرد: کوتاهی کردیم و آنگونه که باید و شاید نیز مدیرپروری نکرده ایم.

   وی با تصریح بر اینکه مدیریت کار ساده‌ای نیست، گفت: این جوهره در هر کسی وجود ندارد، چرا که بخشی ذاتی، بخشی آموزشی و تخصصی و بخشی دیگر به تجربه نیازمند است .

   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با طرح سوالی مبنی بر اینکه چرا باید خارج از خود سازمان‌ها مدیر گمارده شود؟ افزود: کار سازمان صنعت، معدن و تجارت هدایت، تسهیل‌گری و اعمال سیاست‌های کلان است، لذا باید از مدیران خود بدنه استفاده کرد .

   قبادیان با انتقاد و ابراز تاسف از اینکه مدیران ما برنامه‌ریز نیستند و اعتقادی به ارایه برنامه ندارند بلکه سلیقه خود را بر اجرای برنامه اعمال کرده‌اند، اظهار کرد: بر این باوریم که رییس جدید سازمان صمت فارس جانشین پروری خواهد کرد .

   وی همچنین به تغییر رویه در مدیریت هم اشاره و با بیان اینکه همچنان به صورت سنتی و روزمره سازمان‌ها را اداره می‌کنیم، گفت: امید است رییس جدید این سازمان از مدیران چهار پاکتی نباشد و تغییر پارادیم بدهد به گونه‌ای که ٥٠ درصد توان خود را برای حفظ وضع موجود و ٥٠ درصد دیگر را صرف توسعه و رونق کند .

   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین در همایش توانمندسازی تولید وتوسعه اشتعال پایدار(طرح تاپ) با بیان این مطلب، افزود: ضرورت مدیریت و برنامه ریزی در طرح تاپ از اهمیت ویژه ای برخوردار است تا دانشجویان به مراتب بیشتر از گذشته در تهیه پایان نامه های کاربردی و علمی خود برای توسعه، تولید، اشتغال، علم و صنعت کوشا و بهره برداری لازم را داشته باشند.

   قبادیان تصریح کرد: امروزه اقتصاد منبع محور نیست بلکه دانش محور است و کار کردن روی منابع و سرمایه‌های انسانی از اولویت برخوردار است.

   وی با تاکید بر اینکه این طرح از نان شب برای ما واحب تر است، بیان کرد: این طرح ما را برای آینده ای توام با رشد، رونق و اقتصاد پیشرفته و بهره مندی از دانش، علم و فنآوری و توسعه واحدهای دانش بنیان وارتباط واقعی صنعت و دانشگاه و بهرمندی از صاحبنظران دانشگاهی کشور آماده می کند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: