• صدور ضمانت نامه برای واحدهای صنعتی سیل‌زده به شرط افزایش سرمایه /۱۰۰ میلیارد تومان ضمانتنامه برای طرح ملی پوشاک صادر می‌شود

   صدور ضمانت نامه برای واحدهای صنعتی سیل‌زده به شرط افزایش سرمایه /۱۰۰ میلیارد تومان ضمانتنامه برای طرح ملی پوشاک صادر می‌شود

   صدور ضمانت نامه برای واحدهای صنعتی سیل‌زده به شرط افزایش سرمایه /۱۰۰ میلیارد تومان ضمانتنامه برای طرح ملی پوشاک صادر می‌شود

   مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت: این صندوق به شرط افزایش سرمایه، قادر به صدور ضمانتنامه برای تامین مالی واحدهای صنعتی سیل‌زده خواهد بود.

   به گزارش شاتا، «محمدحسین مقیسه» در گفت وگو با ایرنا به سیلاب اواخر پارسال و اوایل امسال در استان‌های شمالی، مرکزی و جنوب غرب کشور اشاره کرد و افزود: سیلاب خسارت هایی را به بناها، ماشین آلات، خطوط تولیدی و مواد اولیه شهرک‌های صنعتی مستقر در این استان‌ها وارد کرد.

   وی با بیان اینکه بسیاری از واحدهای صنعتی برای تامین منابع مالی نیاز به ضمانت نامه دارند، گفت: صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک می تواند بخشی از این ضمانت نامه ها را صادر و گره تامین مالی واحدهای صنعتی را باز کند.

   مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک اظهار داشت: در زلزله سال ۹۶ سرپل ذهاب نیز این اقدام عملی شد؛ در آن زلزله، ۵۰ واحد صنعتی مستقر در شهرک صنعتی سرپل ذهاب آسیب دید که در آن زمان ۳۵ واحد آن فعال بود.

   مقیسه ادامه داد: با تلاش های انجام شده، ۲۸ فقره ضمانتنامه به مبلغ ۱۵ میلیارد تومان برای این واحدها صادر شد؛ این در حالی بود که اکثر آنها تا زمانی که ضمانتنامه دریافت نکرده بودند، امکان تامین مالی برایشان فراهم نشده بود.

   وی خاطرنشان کرد: هفته گذشته هیاتی از این صندوق به استان گلستان سفر و از واحدهای آسیب دیده از سیل اخیر در این استان بازدید کرد که در نهایت خسارت واحدهای صنعتی آن ۳۰۰ میلیارد تومان ارزیابی شد.

   مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک بیان داشت: برای خوزستان، لرستان و سایر استان های سیلزده نیز برنامه مشابهی را در دستور کار داریم تا با صدور ضمانتنامه بتوانیم بخشی از مشکلاتشان را برطرف کنیم.

   ۱۰۰ میلیارد تومان ضمانتنامه برای طرح ملی پوشاک صادر می شود

   مقیسه گفت: نیمی از افزایش سرمایه صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک به طرح ملی پوشاک اختصاص می یابد که در فاز نخست ۱۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.

   وی با اشاره به طرح ملی پوشاک، افزود: وزراتخانه های صنعت و تعاون، همچنین سازمان برنامه و بودجه و انجمن پوشاک در این طرح مشارکت دارند و صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک نیز با صدور ضمانتنامه به واحدها در آن ایفای نقش می کند.

   به گفته مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک ، به محض موافقت با افزایش سرمایه این صندوق که اکنون به عنوان یک بند کلی در قانون بودجه سال ۹۸ لحاظ شده است، ضمانت نامه های مورد نیاز این طرح صادر خواهد شد.

   اکنون سرمایه صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک ۱۱۰ میلیارد تومان است، اما مسئولان صندوق پیشنهاد افزایش سرمایه به ۵۰۰ میلیارد تومان را مطرح کرده اند تا بتوانند دستکم پنج برابر این رقم ضمانت نامه صادر کنند.

   مقیسه توضیح داد: در این طرح مقرر شده تا در هر استان ۲۰ کارگاه تولیدی برای برندی مشخص از پوشاک ایجاد شود که طراحی، تولید تا فروش محصول را مدیریت خواهند کرد.

   وی بیان داشت: طرح ملی پوشاک در فاز نخست در پنج استان به صورت آزمایشی اجرا می شود و در نظر داریم در این مرحله ۱۰۰ میلیارد تومان ضمانتنامه برای واحدهای مشارکت کننده صادر کنیم که در فازهای بعدی این رقم افزایش خواهد یافت.

   بیست و چهارم آذر ۱۳۸۳ قانون تاسیس «صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک» زیر نظر وزارت صنایع و معادن وقت به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید؛ اساسنامه صندوق در سال ۱۳۸۴ مصوب هیات دولت شد و صندوق پس از آغاز به کار در سال ۱۳۸۵، نخستین ضمانت‌نامه خود را در سال ۱۳۸۶ صادر کرد.

   پارسال در مجموع ۲۹۳ فقره ضمانت نامه به ارزش دو هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال از سوی این صندوق صادر شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: