• پرداخت 743 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در گلستان

   پرداخت 743 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در گلستان

   رئیس سازمان صنعت ، معدن وتجارت گلستان در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گفت : از محل اعتبارات سال 97 تسهیلات طرح رونق تولید ، تا کنون 743 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی استان گلستان پرداخت شده است .

   به گزارش شاتا، حسینقلی قوانلو در در یکصد و پنجاه و نهمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان که با حضور سرپرست استانداری گلستان در سالن جلسات استانداری گلستان برگزار گردید ، گفت : در سال 97 تعداد 181 واحد تولیدی استان موفق به دریافت 743 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید شدند که این مبلغ 9.48 درصد از کل تسهیلات پرداخت شده کشور از محل این طرح است .

   وی افزود : پرداخت این حجم از تسهیلات به واحدهای تولیدی در مقایسه با سهم استان از منابع بانکی کشور موفقیت بزرگی برای استان گلستان می باشد .

   قوانلو اظهار کرد : در سال گذشته با پرداخت مستقیم بانکها به واحدهای تولیدی استان ، در مجموع 1584 میلیارد تومان تسهیلات به این واحدها پرداخت گردید که 6 درصد کل پرداختی های کشور به واحدهای تولیدی بوده است .

   وی گفت : در سال 1395 با شروع طرح رونق تولید در کشور سهمیه در نظر گرفته شده از محل این طرح برای استان 422 میلیارد تومان تسهیلات بود که استان موفق به جذب و پرداخت 739 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی استان شد و در نهایت رتبه هفتم کشور را کسب نمود .

   قوانلو افزود : در سال 1396 و پس از عملکرد موفق استان در سال قبل از آن 760 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید برای استان گلستان در نظر گرفته شد که با تلاش اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان موفق شدیم 950 میلیارد تومان تسهیلات از محل این طرح به واحدهای تولیدی استان پرداخت نمائیم که رتبه پنجم کشوری را کسب کردیم .

   به گفته وی ، در سال گذشته سهمیه در نظر گرفته شده برای استان از محل اجرای این طرح 1100 میلیارد تومان بود که تا کنون موفق شده ایم 1584 میلیارد تومان تسهیلات این طرح را در اختیار واحدهای تولیدی استان قرار دهیم و در جایگاه سوم کشور قرار داریم .

   وی اضافه کرد : از ابتدای اجرای طرح رونق تولید تا پایان سال 97 در مجموع 2465 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی استان پرداخت شده است .

   قوانلو با اشاره به تبصره 18 قانون بودجه سال 97 کشور گفت : موضوع تبصره 18 پرداخت تسهیلات یارانه دار در قالب طرح تولید و اشتغال است که از این محل نیز تا کنون 12 واحد تولیدی استان را جهت دریافت 201 میلیارد تومان تسهیلات به بانکهای عامل معرفی کرده ایم .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: