• افزایش 20 درصدی وصول حقوق دولتی معادن در چهارمحال و بختیاری

   افزایش 20 درصدی وصول حقوق دولتی معادن در چهارمحال و بختیاری

   سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری گفت: ردیف درآمدی حقوق دولتی و بهره مالکانه معادن در یکسال اخیر به 13میلیارد ریال افزایش یافته که نسبت به دوره مشابه پارسال‌20درصد افزایش داشته است.

   به گزارش شاتا، محمد کاظم منزوی با بیان این مطلب، افزود: این افزایش در حالی اتفاق افتاده که قیمت پایه حقوق دولتی ثابت بوده و افزایشی نداشته است.

   ​وی ادامه داد: امسال 13 میلیارد و 707 میلیون و 893 هزار و 598 ریال حقوق دولتی از بهره برداران معادن دریافت و به خزانه کشور واریز شده است.

   ​ سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری گفت: هم اکنون 186 معدن با سرمایه گذاری 653802 میلیون ریالی در شهرستان های 10 گانه این استان فعال است.

   منزوی افزود: مواداستخراج شده این معادن شامل سنگ لاشه، سنگ‌نما،سیلیس،سنگ گچ، خاک نسوز ، سنگ‌های تزئینی ومواد اولیه سیمان است.

   وی تصریح کرد: هم اکنون هزار و533 نفر در معادن این استان فعالیت می کنند.

   سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری در پایان گفت: مواد معدنی استخراج شده علاوه بر صنعت ساختمانی در صنایع فولاد، ذوب‌آهن، آلومینیم، صنایع نسوز و ساینده‌ها، تولید گچ، شن و ماسه، صنایع سیمان و تهیه آجرهای شاموتی کاربرد ویژه‌ای دارند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: