• در سال 1397 انجام شد ؛

   صدور 626 جواز تاسیس صنعتی در استان سیستان و بلوچستان

   صدور 626 جواز تاسیس صنعتی در استان سیستان و بلوچستان

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سیستان و بلوچستان گفت: سال گذشته 626 جواز تاسیس صنعتی با سرمایه 13 هزار و 500 میلیارد ریال در استان سیستان و بلوچستان صادر شد.

   به گزارش شاتا، نادر میرشکار با بیان این مطلب، افزود: این تعداد جواز تأسیس با پیش بینی اشتغال 9 هزار و 828 نفر و سرمایه گذاری 13 هزار و 566 میلیارد ریال صادر شد.

   وی تصریح کرد: جواز تاسیس به مجوزی که افراد اعم از حقوقی یا حقیقی جهت انجام یک فعالیت تولیدی-اقتصادی اخذ می کنند گفته می شود و موضوعی که برای آن می خواهید جواز بگیرید باید با موضوع شرکت مرتبط باشد.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سیستان و بلوچستان اضافه کرد: شرکت‌ها و افراد در قالب واحدهای حقیقی و حقوقی می توانند این جواز را دریافت کنند،به شرط آنکه قصد تاسیس یک واحد تولیدی مثل کارخانه داشته باشند.

   میرشکار در ادامه بیان کرد: اولین قدم راه اندازی کارخانه یا واحد تولیدی دریافت جواز است. زمانی که قصد دریافت جواز دارید باید مشخص کنید که قرار است کارخانه برای شرکت خاصی یا فرد خاصی تاسیس شود ودر صورتی که تحت شرکت خاص است،به صورت حقوقی و در غیر این صورت به صورت حقیقی صادر می شود و صاحبان این جواز می توانند در یکی از شهرک های صنعتی که در متن جواز قید شده،کالاهای مشخص شده در جواز را تولید نمایند.

   وی در ادامه تصریح کرد: اخذ جواز تاسیس از تاریخ صدور به مدت یکسال اعتبار دارد و بعد از گذشت یکسال با توجه به میزان پیشرفت قابل تمدید بوده و در صورت عدم اقدام از سوی متقاضی،جواز خود به خود از اعتبار خارج گشته و باطل می شود و این جواز تاسیس امکان انتقال به غیر را نیز دارد و مرجع صادر کننده ی جواز تاسیس بر حسب نوع فعالیت اقتصادی مد نظر کار سرمایه گذار متفاوت است و در حوزه تولیدات و صنایع کشاورزی و غذایی، وزارت جهاد کشاورزی ؛در حوزه ی کارآفرینی و مشاغل خانگی ،وزارت کار و تعاون و برای عمده فعالیت های صنعتی ،وزارت صنعت و معدن مرجع صادرکننده ی جواز می باشد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: