• سقف قیمت‌ خدمات مسافری جاده‌ای مطابق با نوروز 98 اعلام شد

   بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار؛

   سقف قیمت‌ خدمات مسافری جاده‌ای مطابق با نوروز 98 اعلام شد

   سقف قیمت‌ خدمات مسافری جاده‌ای مطابق با نوروز 98 اعلام شد

   با تصمیم ستاد تنظیم بازار آشفتگی در تعیین نرخ خدمات حمل و نقل مسافری جاده ای متوقف شد.

   به گزارش شاتا، با هدف پیشگیری از اعمال سلیقه شرکت‌های حمل و نقل و ارایه دهندگان خدمات مسافری و افزایش نامتعارف قیمت‌ها مقرر شد سقف قیمت‌های اجرایی در نوروز سال 1398 ملاک ادامه کار تا پایان سال باشد.

   اعضای کارگروه در این نشست که با حضور رضا رحمانی«وزیر صنعت، معدن و تجارت» و عباس قبادی«دبیر ستاد تنظیم بازار» و سایر اعضا برگزار شد تاکید کردند که افزایش قیمت، ضمن توسعه و نوسازی این بخش در کنار ارایه بهینه خدمات انجام گیرد.

   در این نشست همچنین گزارشی مبسوط در خصوص وضعیت تامین توزیع کالاهای اساسی ارایه شد .

   همچنین مقرر شد با هدف تقویت قدرت پیش بینی و پیشگیری از نوسانات غیر معقول در قیمت کالاهای اساسی و سبد مصرفی خانوار کمیته تخصصی و کارشناسی تشکیل و نسبت به رصد و پایش زنجیره تامین کالاهای اساسی اقدام کند.

   این کارگروه که با حضور اعضای تخصصی این حوزه تشکیل می شود ، پیشنهادات لازم برای تصمیم سازی را به ستاد تنظیم بازار ارایه خواهد کرد.

   در آخرین نشست ستاد تنظیم بازار همچنین تصمیماتی در حوزه محصولات فولادی اتخاذ و مقرر شد مدیریت بهینه در این حوزه از طریق ایجاد اصلاحاتی در کف عرضه واحدهای تولیدی در بورس کالا و همچنین ایجاد تسهیلاتی برای صادرات محصولات فولادی با در نظر گرفتن اولویت تامین داخل انجام گیرد.

   این تصمیمات با مشارکت نمایندگان واحدهای تولیدی و نمایندگان انجمن های ذیربط اتخاذ شد.پیش بینی شده است اجرای این تصمیمات به تقویت تولید داخلی و خنثی سازی تاثیرات تحریم های احتمالی آمریکا در صنعت فولاد منجر شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: