• بازرسی از مراکز عرضه و توزیع قند و شکر به طور مستمر ادامه دارد

   مدیر کل نظارت بر شبکه های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان:

   بازرسی از مراکز عرضه و توزیع قند و شکر به طور مستمر ادامه دارد

   بازرسی از مراکز عرضه و توزیع قند و شکر به طور مستمر ادامه دارد

   مدیر کل نظارت بر شبکه های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: بازرسی و نظارت بر مراکز عرضه و توزیع قندوشکر با قوت ادامه دارد و باید مستمر باشد.

   به گزارش شاتا، اکبر تقوی شوازی از اجرای طرح ضربتی بازرسی از مراکز فروش فوق العاده اعم از فروشگاه های زنجیره‌ای و وضعیت شکر خبر داد و گفت: در آستانه ماه مبارک رمضان بازرسی‌های ویژه‌ای از سطح بازار و مراکز عرضه و توزیع شکر منجمله در سطح فروشگاههای زنجیر ه ای به منظور نظارت و کنترل این کالای پرمصرف در این ایام در سطح استان در حال انجام است.

   وی با تاکید بر اینکه فروشگاه های زنجیره ای و شرکت های تعاونی مصرف یکی از نهادهای مهم توزیع کالا در نظام اقتصادی هستند، بیان کرد: مقرر شده است بازرسان سازمان های صنعت معدن وتجارت و اصناف کشور در طرح ضربتی که به طور همزمان در سراسر کشور اجرا می شود فعالیت فروشگاه‌های زنجیره ای و تعاونی مصرف در زمینه خرید و فروش کالای شکر را مورد بررسی قرار دهند.

   مدیر کل نظارت بر شبکه های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با توضیح اینکه فروشگاه‌های زنجیره ای و تعاونی مصرف تابع ضوابط و ضرایب سود خرده فروشی می باشند و اگر کالایی را از مبادی تولید و تامین تهیه و خریداری می کنند استفاده از ضرایب سود حتما باید نسبت به قیمت فروش کارخانه و قیمت فروش واردکننده باشد، بیان کرد: در فروشگاههای زنجیره ای قیمت کالایی که از مبادی تامین تهیه می شود و به مصرف کننده نهایی عرضه می شود باید پایین تر از قیمت بازار و مندرج بر روی کالا باشد.

   تقوی شوازی بر تداوم بازرسی‌ها در چارچوب برنامه‌های نظارت و کنترل بازار در سراسر کشور تاکید کرد و گفت: کارشناسان این سازمان و سازمانهای صنعت ، معدن و تجارت استانها کنترل‌های بیشتری را بر کالاهای پر مصرف و پرتقاضا از جمله روغن نباتی ، قندو شکر ، ماکارونی و ..... در این ماه خواهند داشت.

   وی همچنین تصریح کرد: انبار های مرکزی فروشگاه‌های زنجیره ای مکلفند هرماهه میزان دقیق کالاهایی نظیر انواع روغن نباتی ، قند و شکر، را به سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان خود کتبا گزارش کرده در غیر این صورت اعمال قانون می شود.

   مدیر کل نظارت بر شبکه های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در ادامه از استمرار بازرسی‌ها خبر داد و اضافه کرد: سازمان حمایت تمام توان خود را به کار گرفته و ضمن هماهنگی و هم افزایی با دیگر دستگاه‌های نظارتی مرتبط در سطح کشور ، برای اجرای موفق طرح، تمهیدات لازم را برای پایش و نظارت مستمر عرضه محصولات و قیمت ها اتخاذ کرده است.

   تقوی شوازی در پایان از مردم خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف صنفی اعم از گرانفروشی، کم فروشی ، عدم درج قیمت ، احتکار و …. شکایات خود را از طریق سامانه ۱۲۴ به این سازمان برای رسیدگی اعلام کنند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: