• نظارت بر توزیع شکر در فروشگاه‎های زنجیره‌ای و تعاونی‌های مصرف تشدید می شود

   مدیر کل نظارت بر شبکه های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت:

   نظارت بر توزیع شکر در فروشگاه‎های زنجیره‌ای و تعاونی‌های مصرف تشدید می شود

    نظارت بر توزیع شکر در فروشگاه‎های زنجیره‌ای و تعاونی‌های مصرف تشدید می شود

   مدیر کل نظارت بر شبکه های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از اجرای طرح ضربتی برای نظارت بر توزیع شکر در فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی های مصرف خبر داد.

   اکبر تقوی شوازی در گفتگو با شاتا، از اجرای طرح ضربتی بازرسی از مراکز فروش فوق العاده اعم از فروشگاه های زنجیره‌ای و وضعیت شکر خبر داد و گفت: در آستانه ماه مبارک رمضان بازرسی‌های ویژه‌ای از سطح بازار و مراکز عرضه و توزیع شکر منجمله در سطح فروشگاههای زنجیر ه ای به منظور نظارت و کنترل این کالای پرمصرف در این ایام در سطح استان در حال انجام است.

   مدیر کل نظارت بر شبکه های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت با تاکید بر اینکه فروشگاه های زنجیره ای و شرکت های تعاونی مصرف یکی از نهادهای مهم توزیع کالا در نظام اقتصادی هستند اظهار داشت: مقرر شده است بازرسان سازمان های صنعت معدن وتجارت و اصناف کشور در طرح ضربتی که به طور همزمان در سراسر کشور اجرا می شود فعالیت فروشگاههای زنجیره ای و تعاونی مصرف در زمینه خرید و فروش کالای شکر را مورد بررسی قرار دهند.

   وی با توضیح اینکه ؛ فروشگاههای زنجیره ای و تعاونی مصرف تابع ضوابط و ضرایب سود خرده فروشی می باشند واگر کالایی را از مبادی تولید و تامین تهیه و خریداری می کنند استفاده از ضرایب سود حتما باید نسبت به قیمت فروش کارخانه و قیمت فروش واردکننده باشد. خاطر نشان کرد : در فروشگاههای زنجیره ای قیمت کالایی که از مبادی تامین تهیه می شود و به مصرف کننده نهایی عرضه می شود باید پایین تر از قیمت بازار و مندرج بر روی کالا باشد.

   تقوی شوازی بر تداوم بازرسی‌ها در چارچوب برنامه‌های نظارت و کنترل بازار در سراسر کشور تاکید کرد و اظهار داشت: کارشناسان این سازمان و سازمانهای صنعت ، معدن و تجارت استانها کنترل‌های بیشتری را بر کالاهای پر مصرف و پرتقاضا از جمله روغن نباتی ، قندو شکر ، ماکارونی و ..... در این ماه خواهند داشت.

   این مقام مسئول متذکر شد : انبار های مرکزی فروشگاههای زنجیره ای مکلفند هرماهه میزان دقیق کالاهایی نظیر انواع روغن نباتی ، قند و شکر، را به سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان خود کتبا گزارش کرده در غیر این صورت اعمال قانون می شود.

   تقوی شوازی همچنین از استمرار بازرسی‌ها خبر داد و گفت: سازمان حمایت تمام توان خود را بکار گرفته و ضمن هماهنگی و هم افزایی با سایر دستگاههای نظارتی مرتبط در سطح کشور ، برای اجرای موفق طرح، تمهیدات لازم را برای پایش و نظارت مستمر عرضه محصولات و قیمت ها اتخاذ نموده است.

   مدیر کل نظارت بر شبکه های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت از مردم خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف صنفی اعم از گرانفروشی، کم فروشی ، عدم درج قیمت ، احتکار و …. شکایات خود را از طریق سامانه ۱۲۴ به این سازمان برای رسیدگی اعلام کنند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: