• رئیس صنعت، معدن و تجارت استان سمنان خبر داد:

   رونق تولید در سمنان با پرداخت 17هزار میلیارد ریال تسهیلات

   رونق تولید در سمنان با پرداخت 17هزار میلیارد ریال تسهیلات

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: از ابتدای شروع فرآیند ثبت نام تسهیلات رونق تولید تاکنون ۹۳۸ واحد تولیدی در استان جهت دریافت تسهیلات به ارزش بیش از ۱۷ هزار میلیارد ریال به بانکهای عامل معرفی شده اند.

   به گزارش شاتا ، بهروز اسودی در اولین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در سال ۹۸ و با تشریح عملکرد این کارگروه در سال گذشته افزود: از این تعداد واحد معرفی شده، ۲۶۳ واحد مربوط به بخش صنعت و ۶۷۵ واحد نیز مربوط به بخش کشاورزی می باشد

   وی ادامه داد: تاکنون ۴۳۸ واحد تولیدی به ارزش حدود ۶۵۱۰ میلیارد ریال تسهیلات از بانکها دریافت کرده اند که سهم صنعت ، ۱۰۰ واحد به ارزش ۵۷۴۰ میلیارد ریال و سهم کشاورزی ۳۳۸ واحد به ارزش ۷۶۹ میلیارد ریال است .

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان همچنین گفت: در سال گذشته ۷۲ درصد مصوبات کارگروه رفع موانع تولید استان سمنان اجرایی شده است و در قالب جلسات کارگروه رفع موانع تولید استان، مشکلات ۷۱۷ واحد تولیدی استان مورد بررسی قرار گرفت .

   دبیر کارگروه رفع موانع تولید استان سمنان اظهار داشت: در جهت رفع موانع تولید ، تعداد ۱۶۳۸ مصوبه در یکصد و سی و پنج جلسه قبلی کارگروه به تصویب اعضای کارگروه رسیده است که از این تعداد مصوبه ، ۷۲ درصد اجرایی و مابقی در دست اجرا می باشد .

   اسودی با اشاره به تحلیل فراوانی مصوبات کارگروه رفع موانع تولید در سال گذشته اظهار داشت: از مجموع ۱۶۳۸ مصوبه این کارگروه، امور بانکی و تسهیلات با ۴۴ درصد بیشترین مصوبات را به خود اختصاص داده است و امور زیربنایی ۱۸ درصد ، امور مالیاتی ۱۶ درصد ، امورتامین اجتماعی ۱۱ درصد و ۱۲ درصد نیز مربوط به سایر امور می باشد .

   وی اظهار داشت: در این نشست نیز با تصمیم اعضای کارگروه ۸۳ واحد تولیدی استان جهت دریافت تسهیلات به ارزش ۲۵۰۰ میلیارد ریال با اشتغالزایی ۱۴۰ نفر به بانکهای عامل معرفی شده اند .

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: در آخرین دستور کار این نشست مشکلات مالیاتی دو واحد تولیدی سامفر و ماشین لنت بررسی و درجهت رفع موانع پیش رو تصمیم گیری شد .

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: