• راه اندازی مجدد 321 واحد صنعتی سیل زده

   معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن وتجارت درستاد پشتیبانی از مناطق سیل زده اعلام کرد :

   راه اندازی مجدد 321 واحد صنعتی سیل زده

    راه اندازی مجدد 321 واحد صنعتی سیل زده

   معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن وتجارت اعلام‌کرد: با انجام اقدامات حمایتی، 321 واحد صنعتی در استان های گلستان و چهارمحال بختیاری که خسارت دیده بودند، به چرخه تولید بازگشتند.

   به گزارش شاتا، فرشاد مقیمی درستاد پشتیبانی از مناطق سیل زده وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطر نشان کرد : 109 واحد صنعتی مستقر در فاز 1 و 2 شهرک صنعتی آق قلا که بدلیل سیل، امکان فعالیت نداشتند، مجدد به چرخه تولید بازگشته و حدود هزار و 200 واحدصنفی نیز که دچارمشکل شده بودند، با رفع بخشی از خسارات فعالیت خود را از سر گرفتند.

   معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد : از 230 واحد صنعتی و معدنی خسارت‌ دیده در استان چهار محال و بختیاری نیز 212 واحد مجدد راه اندازی شد، همچنین بسیاری از واحدهای صنعتی بزرگ تولید‌کننده MDF در استان مازندران که دچار مشکل شده بوده‌اند، نیز توانستند فرآیند تولید را از سر بگیرند.

   به گفته معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت در سیل اخیر، 7شهرک صنعتی در استان مازندران وگلستان متحمل خساراتی شدند که با اقدامات انجام گرفته، مشکلات زیربنایی این شهرکهای صنعتی حل شد.

   مقیمی با اشاره به کمک های نقدی و کالایی اغلب استان ها و تقدیر از همراهی انجمن ها وتشکل های صنعتی، صنفی و.. به مناطق سیل زده تصریح کرد: اصناف، اتاق های بازرگانی و سایر تشکل های غیر دولتی و همچنین واحدهای صنعتی، اقداماتی را در مناطق سیل زده انجام دادند که بخشی از این حمایت ها در قالب کمک های نقدی و غیر نقدی و بخشی دیگر نیز به صورت خدمات رایگان نظیر استقرار سیل زدگان در هتل ها و سایر مکان های قابل سکونت، ارایه خدمات صنعتی تعمیرات ماشین آلات، لوازم خانگی و... بود.

   مقیمی خاطرنشان کرد: واحدهای صنعتی و اصناف در سراسر کشور با ارسال محصولات ضروری سعی در کاهش ناراحتی مردم عزیز کشورمان داشته و به صورت خودجوش کمک رسانی به مناطق سیل زده را از همان روزهای ابتدایی آغاز کردند.

   وی تاکیدکرد : بسیاری از انجمن ها، تشکل ها، اتحایه ها و... نیز با همکاری خیرین اقلام مورد نیاز مردم را به این استان ها ارسال کرده‌اند .

   وی در پایان از همراهی مردم به ویژه صنعتگران و اصناف کشورمان در یاری رسانی به مردم در مناطق سیل زده قدردانی و اظهار امیدواری‌ کرد: با اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی آسیب دیده در سیل اخیر، صنایع این استان ها در آینده ای نزدیک به چرخه تولید بازگردند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: