• انجام بیش از 46 هزار مورد بازرسی از بنگاههای اقتصادی استان در نوروز 98

   انجام بیش از 46 هزار مورد بازرسی از بنگاههای اقتصادی استان در نوروز 98

   معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از انجام بیش از 46 هزار مورد بازرسی از بنگاههای اقتصادی استان در طول اجرای طرح نظارتی نوروز 98 خبر داد .

   به گزارش شاتا، اسماعیل عطاپور ضمن تشریح عملکرد اقدامات صورت گرفته در طول اجرای طرح نظارتی نوروز 98 افزود : از ابتدای بهمن ماه سال گذشته که موضوع پایش بازار استان در ایام نوروز همزمان با سراسر کشور آغاز شد تا 15 فرودین ماه که پایان اجرای طرح بود ؛ 46 هزارو 287 مورد بازرسی از بنگاههای اقتصادی استان صورت گرفت که در نتیجه آن 1745 فقره پرونده تخلف تشکیل و جهت رسیدگی و صدور حکم به تعزیرات حکومتی استان ارسال شد .

   وی درخصوص شکایات و گزارشات مردمی نیز اظهار داشت : در این مدت بالغ بر 1600 شکایت مردمی از طریق سامانه 124 دریافت و پس از رسیدگی ، 157 فقره پرونده تخلفاتی تشکیل و شکایت 106 نفر منجر به مصالحه شد.

   وی بیشترین پرونده های تخلف را مربوط به بخش البسه و پوشاک ، اقلام پروتئینی ، میوه و تره بار و آرد و نان اعلام نمود و اضافه کرد : عدم درج قیمت ، عدم صدور صورتحساب و گرانفروشی در صدر تخلفات صورت گرفته در طول اجرای طرح نظارتی نوروزی است .

   عطاپور همچنین با بیان اینکه بخشی از بازرسی های صورت گرفته در این ایام به صورت مشترک و با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی ، دانشگاه علوم پزشکی ، معاونت غذا و دارو ، صداوسیما ، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، اتاق اصناف ، نیروی انتظامی و اداره کل استاندارد صورت گرفته ، به اقدامات نظارتی بخش خدمات عمومی نیز اشاره کرده و اظهار داشت : بازرسی از قالیشویی ها ، خشکشویی ها ، غذاخوریها ، رستوران های بین راهی و شرکت های حمل و نقل از جمله اقداماتی است که در بخش خدمات صورت گرفته و برای148 واحد متخلف در سطح استان نیز پرونده تخلف تشکیل شد .

   معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی از عموم مردم و مصرف کنندگان کالا و خدمات خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی بنگاههای اقتصادی شامل عرضه کنندگان کالا و خدمات ، موارد را از طریق سامانه 124 اطلاع دهند .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: