• صادرات محصولات معدنی قزوین 70 میلیون دلار ارز آوری داشته است

   صادرات محصولات معدنی قزوین 70 میلیون دلار ارز آوری داشته است

   صادرات محصولات معدنی قزوین 70 میلیون دلار ارز آوری داشته است

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت : در سال گذشته 70 میلیون دلار ارزآوری از محل صادرات محصولات و صنایع معدنی استان قزوین به کشورهای ترکیه، امارات و عراق حاصل شد.

   علی پرزحمت روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به ظرفیت بالای استان قزوین در حوزه معادن باید طبق توصیه مقام معظم رهبری برای فرآوری محصولات معدنی و جلوگیری از خام فروشی اقدام کرد.
   وی اضافه کرد: در همین راستا معدن مس کاتدی طارم در استان قزوین به مرحله بهره برداری رسیده است و امیدواریم اوایل سال آینده با حضور مقامات عالی رتبه کشوری افتتاح شود.
   رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قزوین همچنین از سرمایه گذاری ترکیه در مجموعه معادن سرب و روی جنوب بوئین زهرا خبر داد و گفت:استان قزوین خواستار سرمایه گذاری مشترک ترک ها در حوزه معادن در داخل استان است.
   وی گفت:از معادن سرب و روی منطقه بوئین زهرا در سال گذشته 25 میلیون دلار صادرات به کشور ترکیه انجام شده است و این منطقه پتانسیل بالایی در این زمینه دارد.
   پرزحمت اضافه کرد: امیدواریم با سرمایه گذاری بخش خصوصی و حمایت بانکها در پرداخت تسهیلات و سرمایه گذاری شاهد رشد و رونق بیشتری در حوزه معادن استان قزوین باشیم.
   استان قزوین 55 معدن فعال دارد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: