• سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی:

   ارزش ارزی کالاهای صادارتی آذربایجان‌غربی از یک‌‌میلیارد‌ دلار گذشت‌

   ارزش ارزی کالاهای صادارتی آذربایجان‌غربی از یک‌‌میلیارد‌ دلار گذشت‌

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: میزان ارزش ارزی کالاهای صادارتی آذربایجان غربی که در ۱۰ ماهه سال ۹۷ به ۵۰ کشور دنیا صادر شده، از رقم یک میلیارد دلار گذشت.

   به گزارش شاتا، جعفرصادق اسکندری در حاشیه برگزاری نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی که تا پایان 24 بهمن در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی ارومیه برپاست در جمع خبرنگاران افزود: در حال حاضر یک هزار و 200 تاجر در استان کار تخصصی صادرات محصولات تولیدی استان و دیگر مناطق کشور را به 50 کشور مدیریت می کنند.
   وی اضافه کرد: با تلاش دستگاه های اجرایی، تولید کنندگان و تجار در بخش های مختلف طی سال جاری بیش از یک میلیارد دلار صادرات از آذربایجان غربی صورت گرفته که در نوع خود بسیار مهم است.

   ایشان با اشاره به ظرفیت های آذربایجان غربی در حوزه های مختلف صنعتی و معدنی بیان کرد: این استان بزرگترین واحد تولیدی صنعت پلی‌اتیلن جهان را داراست که در کتاب گینس نیز ثبت شده است.
   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی ادامه داد: برندهای مشهور درب ضد سرقت، صنایع تولیدی مبل، صنایع تبدیلی کشاورزی و تولید آبمیوه در این استان فعال است که محصولات آنها علاوه بر داخل کشور، به کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی صادر می شود.
   اسکندری از وجود 34 شهرک صنعتی و ناحیه صنعتی مصوب در آذربایجان غربی خبر داد و گفت: از این تعداد 25 شهرک صنعتی و ناحیه صنعتی در حال واگذاری زمین به سرمایه گذاران در حوزه صنعت و تولید می باشد و همچنین در صدد هستیم از ظرفیت این شهرک ها برای توسعه بخش صنعت و افزایش سهم آن در درآمد استانی استفاده کنیم.
   وی به فعالیت 467 واحد معدنی 51 نوع ماده استخراجی در آذربایجان غربی اشاره کرد و افزود: در بخش کانی های فلزی حدود 31 درصد طلای‌ کشور در این استان تولید می شود و ما تامین کننده اصلی (باریت) کشور که در استخراج نفت کاربرد دارد، هستیم.
   وی در پایان اظهار کرد: آذربایجان غربی به علت مرزی بودن و داشتن بیش از 960 کیلومتر مرز مشترک با سه کشور و نزدیک بودن به کشورهای اروپایی، یکی از استان های فعال در تجارت به ویژه تجارت خارجی به شمار می رود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: