• بهره برداری از 28 طرح صنعتی استان چهار محال و بختیاری در دهه فجر

   بهره برداری از 28 طرح صنعتی استان چهار محال و بختیاری در دهه فجر

   همزمان با دهه مبارک فجر 28 طرح صنعتی چهارمحال وبختیاری با حضور معاون آموزش؛پژوهش و فناوری وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت به بهره برداری رسید.

   به گزارش شاتا سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: برای تکمیل و راه اندازی این طرحها در استان 787 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار از محل تسهیلات و آورده متقاضیان و اعتبارات ملی و استان هزینه شده است.

   محمد کاظم منزوی افزود: با بهره برداری از این طرح ها، زمینه اشتغال مستقیم 473 نفر فراهم شد. وی گفت: مهمترین طرح های افتتاح شده در حوزه صنعت استان در حوزه تولید کاغذ گرانول، ساخت ربات، تابلو و کیس کامپیوتر، سولفات روی است.

   منزوی افزود: واحد زیست و فناوری ظریف مصور در حوزه بازیافت مواد پلاستیکی با اعتباری بیش از 80 میلیارد ریال یکی از این طرحهاست که با ظرفیت بازیافت سالانه 14 هزار تن مواد پلاستیکی، زمینه اشتغال مستقیم 70 نفر را فراهم کرده است.

   همچنین معاون پژوهش، آموزش و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان کسب رتبه سوم ایران در حوزه علم و فناوری اضافه کرد: توجه به بحث اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی در اولویت برنامه‌های دولت است.

   وی با بیان اینکه طرح تحقیق و توسعه فناوری واحد‌های صنعتی در دست اجراست، ادامه داد: راه اندازی این واحد‌ها در دولت دوازدهم دو برابر شد هم اینک 21 شهرک صنعتی و ناحیه صنعتی فعال در استان وجود دارد که 14 هزار خانوار معادل 45 هزار نفر جمعیت استان از درآمد این واحدهای صنعتی بهره مند هستند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: